Matuš došel pouze v paru a opustil místa zaručující postup

Stanislav Matuš

Do druhé fáze letošní Q-school European Tour vstoupil Stanislav Matuš v pátek skvěle, v sobotu se ale jeho bezchybný golfový stroj lehce zasekl. I kvůli tomu v polovině turnaje na hřišti Panoramica opustil místa zaručující postup do fáze finálové.

Sice ještě není jasné, kolik hráčů z každého ze čtyř turnajů druhé fáze bude postupovat, ale bude jich jako vždy kolem dvaceti. Matuš byl přitom po úvodní rundě dělený sedmý, v sobotu si ale pohoršil o 21 míst.

Došel totiž pouze v paru, když sice zahrál čtyři birdie, což je jen o jedno méně než v pátek, ale také stejný počet bogey.

A zde je zásadní rozdíl - v prvním kole hráč Prague Golf Teamu nechyboval a do klubovny přinesl čistou skórkartu.

Hlavním důvodem bylo, že tam Matušovi nepadaly jeho putty. Ve hře v poli velký rozdíl proti prvnímu kolu nebyl, ale na greenech se šestému muži letošní Pro Golf Tour tolik nedařilo.

Může být ale relativně v klidu.

Jeho ztráta na předpokládaná postupová místa není velká - zhruba dvě rány - a hlavně díky svým výkonům na již zmíněné Pro Golf Tour má Matuš jistou kartu na Challenge Tour pro příští sezonu.

To Filip Mrůzek doufal, že si minimálně kartu na Challenge Tour v kvalifikační škole uhraje. Nyní se to ale zdá být nereálné, protože po kolech ta 74 a 73 ran je na skóre +3 a děleném 67. místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení