Doping na Sunshine Tour. Jihoafričan užil lék na uklidnění

Hřiště Oakmont

Etienne Bond, který hraje převážně na nižší vývojové túře Ernieho Else v Jižní Africe, byl suspendován za užití nedovolených podpůrných prostředků. V jeho moči byly nalezeny stopy preparátu Carvedilol.

Lék je v seznamu zakázaných látek zapsán jako beta blokátor a je zakázaný Světovou antidopingovou agenturou WADA. Carcedilol je užíván k léčbě vysokého krevního tlaku a srdečního selhání. Často je užíván po infarktu.

Bond ale žádné takové problémy nehlásil, a tudíž nemá na lék výjimku. Byl proto vedením Sunshine Tour suspendován na 12 měsíců, když připustil užití léku. Zároveň byl vyřazen z pořadí Order of Merit.

Beta blokátory mohou být sportovci využívány na uklidnění nervů a lepší zvládání stresových situací. Bond je momentálně klasifikován na 1929. místě světového žebříčku.

Doping je v golfu ojedinělá věc. V minulosti bylo suspendováno jen několik hráčů, včetně Scotta Stallingse a Douga Barrona z PGA Tour.

Již dříve se však nechali někteří slavní hráči slyšet, že i v golfu je doping běžnou věcí. Už před více než 10 lety Tiger Woods mnohoznačně prohlásil, že čím častější budou golfisté testováni, tím lépe.

Gary Player zase uvedl, že ví nejméně o 10 špičkových hráčích, kteří užívají steroidy nebo jiné zakázané látky.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení