Čejka si opět pohoršil, v Las Vegas se drží v TOP 30

Alex Čejka

O další ránu a šest míst si v sobotním třetím kole pohoršil Alex Čejka na Shriners Hospitals for Children Open. Přesto se na turnaji PGA Tour v Las Vegas drží v TOP 30 a v neděli si připíše své první dolary a také body do FedEx Cupu v nové sezoně.

V přechozích dvou případech si totiž český rodák reprezentující Německo finálová kola nezahrál. Nejprve nedal cut na Safeway Open a v minulém týdnu byl na Sanderson Farms Championship v pátek diskvalifikován.

Tento týden přitom mohl po úvodním kole pomýšlet na příčky nejvyšší. Po čtvrtku byl se skóre -5 dělený druhý, od té doby si ale pohoršuje. V pátek o tři rány a v sobotu o jednu. Aktuálně mu tak patří dělené 29. místo.

Do třetí rundy přitom Čejka nevstoupil špatně.

Po třech parech zahrál birdie na čtyřce. Pak ale přišla dvě zaváhání v závěru úvodní devítky v podobě bogey na jamkách šest a osm, na což navázal po obrátce dokonce dabláčem na dvanáctce.

Zdálo se, že by si tak mohl celkově pohoršit stejně jako v pátek o tři rány, v závěru se ale přeci jen ještě vyhecoval ke dvěma berdíkům, které přišly v řadě na jamkách 15 a 16.

Ve vedení jsou po třech odehraných kolech Američané Beau Hossler a J.J. Spaun, kteří jsou devět ran pod parem hřiště a před nedělním finálovým kolem mají zajímavý náskok tří ran na třetího krajana Tonyho Finaua.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení