Rose si v Turecku doletěl pro druhý titul v řadě

Justin Rose

Přes rok čekal Justin Rose na svůj další turnajový titul, když se ještě před týdnem radoval naposledy na olympiádě v brazilském Riu. Nyní ale vyhrál podruhé ve dvou týdnech. K triumfu na WGC-HSBC Champions přidal v neděli vítězství na Turkish Airlines Open.

V závěru se zdálo, že o vítězi na hřišti resortu Regnum Carya Golf & Spa bude muset rozhodnout až play-off. Rose s Nicolasem Colsaertsem v rámci předposledního flightu na tom byli na posledním odpališti se skóre -17 stejně a stejné skóre už měl v klubovně Dylan Frittelli.

Rozehrávku ale odmítl Rose, který na rozdíl od Belgičana zahrál na poslední jamce birdie. A jelikož hráči posledního flightu měli ztrátu, kterou už nemohli dohnat, bylo o vítězi rozhodnuto.

"Je to jako když čekáte na autobus. Celé věky žádný nejede, a pak se z ničeho nic objeví dva," okomentoval své druhé vítězství ve dvou týdnech Rose, který se díky triumfu v Turecku dotáhl na kontakt vedoucímu hráči pořadí Race to Dubai, kterým je jeho krajan Tommy Fleetwood.

V aktuální sezoně přitom zbývají odehrát už jen dva turnaje. V příštím týdnu se hráči vydají na Nedbank Golf Challenge do JAR a za dva týdny zakončí sezonu jako již tradičně v Dubaji.

Vítězné birdie Justina Rose

Do finálového kola se Rose rozjížděl, stejně jako řada dosavadních lídrů, pomaleji. Na úvodní devítce si polepšil jen o dvě rány a až díky birdie na devítce se posunul na dělené první místo s Frittellim, Pádraigem Harringtonem a Kiradechem Aphibarnratem.

Čtyři hráči dělili první místo ještě ve chvíli, kdy měl Rose před sebou birdie putt na šestnáctce. Ten proměnil a dostal se do vedení, které si následně potvrdil již zmíněným berdíkem na osmnáctce.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení