Tiger dal kedíkovi zelenou, ten mu zůstal věrný

Tiger Woods a Joe LaCava

Nebyl to pouze Tiger Woods, kdo chyběl a i nadále stále chybí na fairwayích a greenech od letošního února, konkrétně Omega Dubai Desert Classic. Společně s legendárním golfistou se z turnajů vypařil také jeho kedík Joe LaCava, který odmítl dělat pro kohokoliv jiného.

Přitom sám Tiger přišel v době, kdy mu bylo jasné, že se do konce sezony nevrátí, za LaCavou s tím, že pokud chce vzít bag některému z mladších nadějných hráčů, nebude s tím mít problém.

Sám kedík ale o něčem podobném nechtěl ani slyšet.

"Řekl jsem mu, že pokud chce, seženu mu někoho z těch mladých kluků budoucnosti, pro které by mohl kedit. Že by si to snad užíval a třeba i zamiloval, ale že až budu zpátky, tak že bych si ho povolal zpátky na nějaký čas od toho bagu," prozradil Woods v podcastu s Genem Auriemmou, koučem z University of Connecticut.

LaCava ale tehdy jeho nabídku odmítl: "Řekl ne, ne, že je zavázán. Že chce být u mého návratu, až budu znovu hrát. Řekl jsem mu, že tomu rozumím, ale že nevím, kdy a jestli vůbec to bude, takže bych mu rád našel jiný bag. On ale i nadále opakoval, že ne."

Nutno podotknout, že Tiger svému kedíkovi zaplatil za celou sezonu, i když většinu z ní strávili oba mimo hru. A od srpna 2015 odehráli pouze tři turnaje. Nyní je ale na obzoru jejich společný comeback, který by měl nastat už na necelý měsíc na Hero World Challenge na Bahamách.

O motivaci budou mít oba dva podle Woodse rozhodně postaráno: "Vím, jak moc mu chybělo, že tu nemohl být. Vždyť mě to chybělo také."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení