Čejka předvedl famózní finiš, prohrál v play-off

Alex Čejka

Doslova bláznivý turnaj prožil v Las Vegas Alex Čejka. Po prvním kole byl druhý, ve druhém kole bojoval o cut, který zachránil eaglem v závěru a v neděli se vrátil znovu do boje o vítězství. To mu uteklo až v play-off, po kterém naopak mohl slavit Patrick Cantlay.

Ještě po úvodní devítce finálového kola přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by Čejka mohl alespoň pomýšlet na vítězství. Zdálo se, že bude nanejvýš bojovat o TOP 10, když byl v té době s -3 na pomezí druhé a třetí desítky.

Jenže druhou devítku zvládl rodák z Mariánských Lázní reprezentující Německo skvěle. Hned na desítce si připsal své čtvrté birdie dne, a když přidal další na třináctce, byl už mínus čtyři pro kolo a mínus pět celkově.

Pořád to ale měl k těm nejlepším daleko...

V tu chvíli se mu ale naprosto splašily hole!

Na posledních čtyřech jamkách totiž pokaždé zaskóroval, včetně tříparu sedmnácté jamky, na které zaznamenal báječný chip-in ze čtrnácti metrů. Svou stíhací jízdu následně zakončil berdíkem na osmnáctce, který ho posunul díky finálovému kolu za 63 ran na konečných -9.

Čejkův chip-in do birdie na 17. jamce

Vytvořil si tak naději, ale musel čekat.

Jelikož byl po třetím kole na děleném 29. místě a v neděli se šlo netradičně ze dvou odpališť, byl Čejka hned ve druhém flightu z jedničky a po něm tak muselo dohrát ještě 11 flightů, tedy 33 hráčů.

Ani jeden z nich ale jeho výsledek, i kvůli výrazně ztíženým podmínkám, nedokázal překonat. Pouze Cantlay a ještě Whee Kim ho alespoň vyrovnali, a tak se šlo do play-off. Při první návštěvě osmnáctky zahráli všichni tři hráči bogey, v druhém případě dosáhl Cantlay alespoň na par a zvítězil.

Čejka totiž opět zahrál bogey a Kim dokonce dabláče.

"Mé šance se zdály malé, pak ale začalo foukat. K mému štěstí hráči začali ztrácet rány a já dostal šanci. Všichni ale víme, že osmnáctka je zde těžká. Zahrál jsem na ní dvě bogey v play-off, takže jsem trochu zklamaný," nezastíral 46letý Čejka.

Ten je v Las Vegas doma, výhodu domácího prostředí ale necítil: "Je těžké hrát doma. Je zde vždy trochu více tlaku, lidé od vás očekávají velké věci."

Čejka ale nemusí až tak smutnit.

Po svých úvodních dvou turnajích nové sezony, na kterých si finálová kola nezahrál, se nyní díky dělenému druhému místu posunul v pořadí FedEx Cupu ze 179. místa na skvělou třináctou pozici.

Poté, co v ročníku minulém přišel o kartu a musel ji zpět získat až v rámci své účasti na Web.com Tour Finals, má nyní s 245 body sezonu parádně rozehranou. Vždyť v té minulé jich z 28 startů vytěžil jen 276, přičemž na postup do play-off a tím pádem udržení karty jich stačilo 365.