Snad si birdie schovávám na další turnaj, věří Spilková

Klára Spilková

Další umístění v TOP 30 na Ladies European Tour v Abú Zabí znamená pro Kláru Spilkovou potvrzení letošní stabilní výkonnosti. Po říjnovém postupu do finálové fáze Q-school LPGA v USA si česká profesionálka převezla formu také na Arabský poloostrov.

Na Fatima Bint Mubarak Ladies Open obsadila po kolech za 73, 68, 70 a znovu 70 ran se skóre -7 dělené 30. místo a z celkové dotace ve výši 515 000 eur získala 4 176 eur.

"Jsem ráda, že jsem v Abú Zabí prošla cutem, protože se mi to minulý rok nepodařilo. Úvod byl vyrovnaný, až na jednu jamku, kde jsem si hrála na hrdinku a chtěla vyhrát míč z vody. Bohužel se to nepovedlo a přišlo double bogey," rekapituluje Spilková svůj poslední turnaj.

Ve zbývajících třech kolech už se ale 22letá Češka vždy dostala pod par hřiště: "Ve druhém kole se mi povedl zahrát eagle na pětiparu po přihrávce rovnou do jamky. Po cutu jsem věřila v dobrý výsledek."

"Ve třetím kole jsem byla po sedmnácté jamce na skóre čtyři pod par. Bohužel jsem na poslední jamce dala double bogey – první rána šla do vody a pak jsem musela dropovat daleko za vodou, takže mě čekala dlouhá rána na green. Jenže jsem se nezachránila, nedala up and down, a bylo z toho šest," popsala své jediné víkendové větší zaváhání.

V neděli si pak polepšila o další dvě rány a dvě příčky na konečnou dělenou 30. pozici.

"Do posledního kola jsem nastupovala pozitivně. Věřila jsem, že mi tam napadá víc puttů na birdie, ale nestalo se. Snad si je schovávám na další turnaj, kde to – doufám – bude zase ještě o něco lepší," věří

Nyní se nejlepší česká golfistka přesouvá do Indie, kde ji od 10. listopadu čeká další turnaj Ladies European Tour .

V celosezónním žebříčku Order of Merit se pak vrátila do TOP 10, když je na 9. místě s celkovým ziskem 91 898,50 eur. V redukovaném pořadí členek tour je ovšem druhá hned za Georgií Hall, zatímco žebříček vpředu "ředí" hráčky, které jsou členkami LPGA.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení