Matušovi se šance vzdálila, Mrůzek odstoupil

Stanislav Matuš

V druhé fázi letošní Q-school European Tour po třetím kole pokračuje už pouze jeden český golfista. Filip Mrůzek totiž v pondělí ze hry odstoupil, šanci na postup do finálové fáze tak má už jen Stanislav Matuš. I u něho se ale po pondělku zmenšila.

Matuš začal na španělském hřišti Panoramica skvěle a po prvním kole byl sedmý. Ve druhé rundě si ale pohoršil na dělenou 28. příčku a mírný sešup pokračoval i v kole třetím, po kterém je na děleném 33. místě.

Do finálové fáze přitom postoupí jen 21 nejlepších hráčů.

Třetí kolo muselo být přeloženo kvůli silnému větru z neděle na pondělí. Matušovi pauza nepomohla. I na třetí pokus sice zahrál v turnaji birdie na dvojce, ve zbytku úvodní devítky si ale připsal dvě bogey na jamkách 5 a 8.

Druhou devítku pak došel po dalších dvou birdie a stejném počtu bogey v paru, a do klubovny tak přinesl skóre 73 ran (+1). Celkově si pohoršil na -4, což stačí aktuálně na dělené 33. místo.

Na postupové příčky (T15) ztrácí čtyři rány.

Na rozdíl od Mrůzka má ale ještě šanci. Druhý Čech, který se dostal do druhé fáze, totiž z turnaje po třetím kole odstoupil.

"Všechny tři dny to bylo blbé, vůbec nic mi nevycházelo. Byly to snad mé nejhorší tři dny v kuse, co jsem profesionál," vzkázal ze Španělska Mrůzek, pro kterého tak definitivně skončila sezona 2018. "Musím si teď od golfu trochu odpočinout," dodal.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení