Stenson se zranil, když si hrál v Číně na Supermana

Henrik Stenson

Jsou hlavními tvářemi golfových turnajů, a tak se je jejich organizátoři snaží marketingově využít, co to jde. Henrik Stenson na to ale nyní v závěru sezony podle všeho doplatil, když se mu dost možná stalo osudným hraní si na Supermana před WGC-HSBC Champions.

Jak to tak vypadá, z Číny si populární Švéd neodvezl pouze 573 133 eur za dělené druhé místo, ale také nepříjemné zranění žeber. To se ozvalo výrazně až v minulém týdnu, kdy na Turkish Airlines Open obsadil po špatném startu dělené 35. místo.

"Už v minulém týdnu to nebylo stoprocentní, ale myslím si, že až cestování vše zhoršilo. Není to dobré," povzdychl si Stenson po skončení finálového kola v tureckém resortu Regnum Golf & Spa.

V závěru sezony je to velká nepříjemnost. Stenson už sice nemůže z jedenáctého místa pomýšlet na celkové vítězství v Race to Dubai, ale přesto se chtěl posledních dvou turnajů v JAR a Dubaji zúčastnit.

Sám ale při odjezdu z Turecka přiznal, že neví, jak to s ním v nejbližších týdnech bude. Více bude jasno po návštěvě doktorů a také magnetické resonanci. Stenson si sice nejprve myslel, že se jedná o svalové problémy, ale nyní má podezření na to, zda nejsou jeho žebra trochu potlučená.

Jak přitom k netradičnímu zranění přišel? Podle všeho během společenské akce před turnajem v čínské Šanghaji, kde si společně s Dustinem Johnsonem a Haotongem Li hráli na Supermany, kteří chtějí ukořistit pohár jeho obhájci Hidekimu Matsujamovi.

"Nejsem Superman, i když si to možná hodně lidí myslí," usmál se Stenson, který svá slova bohužel dokládal v Turecku i svými činy. Jako třeba když při ráně zpoza stromu zlomil svou wedge (video zde).

Kde ho fanoušci uvidí příště, zatím není jisté. Po závěru sezony European Tour má letos ještě v plánu zúčastnit se na přelomu listopadu a prosince Woodsovy akce na Bahamách, kde by měl hrát i Tiger: "V tomto momentu doufám, že má žebra na tom budou dostatečně dobře, abych mohl hrát."

Video z celé akce

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení