Matuš byl blízko, do finálové fáze Q-school ale nepostoupil

Stanislav Matuš

Rozehrál to skvěle, ale postupem času začal Stanislavu Matušovi na turnaji 2. fáze Q-school European Tour na hřišti Panoramica docházet dech. Přesto ještě v závěru finálového kola sahal po postupu, double bogey na třetí jamce od konce ale jeho naděje zničilo.

Po 1. kole byl přitom hráč Prague Golf Teamu na děleném sedmém místě. Už tehdy byl však pět ran pod parem hřiště, což je skóre, ze kterého už se v následujících třech dnech celkově neposunul. A to stačit nemohlo.

Druhé kolo totiž zahrál v paru a ve třetím si dokonce o ránu pohoršil. Fakt, že si ji vzal zpět v kole finálovém, už mu náladu příliš nevylepšil. Nakonec mu k postupovým pozicím chyběly pouhé dvě rány.

Ztratil je navíc až v samém závěru

Do finálového kola vstoupil ztrátou rány na pro něho úvodní desítce, z čehož se ale velmi rychle oklepal a hned na jedenáctce zahrál eagle.

Ještě na úvodní devítce si pak polepšil o ránu, a když přidal další birdie na dvojce, na které zahrál birdie ve všech čtyřech kolech, posunul se už na celkové skóre -7, které by v závěru stačilo na souboj pěti hráčů o tři postupová místa v play-off.

Matuš ho ale neudržel. Možná s vědomím, že ještě potřebuje ubrat jednu ránu, nezahrál na zbývajících sedmi jamkách už ani jednoho berdíka a k šesti parům přidal dabláče na tříparové sedmičce.

Letošní kvalifikační škola tak pro něho skončila ve druhé fázi, smutnit ale na konci sezony nemusí. Na Pro Golf Tour si totiž uhrál plnou kartu na Challenge Tour, kde tak stráví příští sezonu.

Na turnaji startoval z českých hráčů ještě Filip Mrůzek, který však po kolech 74, 73 a 79 před finálovou rundou z akce odstoupil.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení