Nová šestnáctka na Albatrossu zažila své první hole-in-one

Albatross 16. jamka

Je dost možná nejkrásnější golfovou jamku u nás. Během minulé zimy prošla šestnáctka na Albatrossu velkým redesignem, po kterém se stala sice mnohem atraktivnější, ale také obtížnější golfovou zkouškou. Až nyní ji konečně zvládl někdo na jedinou ránu.

V závěru své první golfové sezóny se tak 16. jamka ve Vysokém Újezdu přeci jen svého prvního hole-in-one dočkala. Postaral se o něj profesionál Milan Vantuch, který v místní akademii působí od roku 2014, během nedělního turnaje dvojic ve formátu Texas Scramble.

Vantuch, pro kterého se jednalo o druhé eso v životě, vzal do ruky z bílých odpališť svou 7-železo, se kterou poslal míček přímo do jamky ze vzdálenosti 167 metrů. Radost přímo na týčku ale neproběhla, nikdo totiž dopad míčku neviděl.

Hrálo se totiž proti slunci, a tak celý flightu po příchodu ke greenu hledal míček v jeho okolí. Poté si ale někdo všiml pitchmarku metr před jamkou, což Vantucha přimělo k podívání se do jamky.

A v ní na něj už čekal jeho míček opřený o vlajku.

Vantucha tak může těšit, že se mu podařil kousek na jamce, kde své umění během posledního D+D REAL Czech Masters předváděli mimo jiné Martin Kaymer, Lee Westwood, John Daly nebo Darren Clarke.

K jeho jedné z životních ran mu gratulujeme a společně si nyní všichni můžeme připomenout, o jak nádhernou jamku po redesignu se jedná v naší FOTOGALERII.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení