Profíci v šoku. V JAR viděli následky řádění pytláků

Nosorožec

Jeden z důvodů, proč hráči jezdí rádi na turnaje European Tour do Jihoafrické republiky, je místní příroda. Proto si mnozí z nich zajedou na safari. Nejlepší rakouský golfista Bernd Wiesberger teď ale šokovaný spatřil i odvrácenou tvář africké romantiky – pytláctví.

Wiesberger přijal pozvání na safari v rámci turnaje Nedbank Golf Challenge, který hostí Gary Player. On a bývalý hráč European Tour Tony Johnstone vyrazili do divočiny, ale hlavní dojem, který si z výletu odnesli, byl otřesný. Viděli totiž brutální dopady pytláctví.

Oba golfisté nahráli na sociální sítě obrázky zbytků těl nosorožců zastřelených pytláky, jejichž řádění dokonali zvířecí mrchožrouti.

Problematikou pytláctví a ochrany nosorožců v Jižní Africe se zabývá velmi intenzivně také Ernie Els. Zatímco Wiesberger byl ohromen dopadem těchto zločinů na místní přírodě, jihoafrická hvězda se na Twitteru zabývala širšími souvislosti pytláctví.

Podle něj bylo jen v oblasti Národního parku Pilanesberg nedaleko od místa konání turnaje zastřeleno za poslední dva týdny 11 nosorožců. Každý měsíc je pak v JAR zabita pytláky téměř stovka těchto zvířat.

Jestli bude jejich hubení pokračovat dát tímto tempem, do deseti let nezůstane ve volné přírodě jediný nosorožec. "Je strašné vidět zabíjení jednoho z naší velké pětky. Zachraňte nosorožce," napsal Els v narážce na to, že nosorožci jsou považováni za jeden z pěti velkých druhů Afriky.

Společně s ním vyvíjejí aktivity na ochranu těchto zvířat i další jihoafričtí profesionálové. Justin Walters a Dean Burmester letos založili charitu s názvem Birdies4Rhinos, kde zapojení hráči přispívají každým zahraným birdie. Mezi jinými i Justin Rose.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení