Nicklaus odhalil 56 let starý dopis, bez něhož by byl neznámý

Jack Nicklaus

Dokážete si představit profesionální golf bez jeho rekordmana v počtu vyhraných majorů Jacka Nicklause? My také ne. Ale pokud by nebylo rozhodnutí, které bylo "mixem emocí a usilovného přemýšlení", které Nicklaus učinil přesně před 56 lety, pravděpodobně bychom nikdy o tomto legendárním hráči neslyšeli.

Určitě ne v takové míře. Zlatý Medvěd, jak se Nicklausovi přezdívá, by se nikdy tak silně a nesmazatelně nezapsal do golfových dějin.

Nicklaus poslal v úterý 7. listopadu 1961 dopis výkonnému řediteli USGA Josephu Dayovi, kterým přestoupil k profesionálům. Kopii dopisu v den 56. výročí zveřejnil na svém twitterovém účtu.

V dopise Nicklaus vyjadřuje politování nad tím, že v roce 1962 nebude moci obhajovat amatérský titul šampiona USGA. To se nakonec ukázalo jako zbytečný problém.

Nicklaus sice nemohl jako profesionál obhajovat titul, ale probojoval se na US Open 1962, kde získal svůj první major titul ze svých osmnácti.

Když se podíváme na velkolepou kariéru, kterou "The Golden Bear" prožil, musíme uznat, že to bylo rozhodně dobré rozhodnutí.

"Stát se profesionálem bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí, jaké jsem jako mladý muž před 56 lety udělal. Když se ale ohlédnu zpět, nedokážu si představit jinou cestu," uvedl Nicklaus k výročí napsání dopisu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení