Tenista odmítl rundu v Augustě. Něco mu do toho vlezlo

Augusta National

Drtivá většina lidí by udělala všechno proto, aby využila příležitost zahrát si na slavném hřišti Augusta National. Vzala by si dovolenou, cokoliv… Drtivá většina lidí ale není v první desítce světového tenisového žebříčku.

Američan Jack Sock měl naplánovanou rundu v dějišti Masters příští týden. Jenže on si dovolenou vzít nemůže. Jeho parťák, tenisový profesionál John Isner, si tak za něj bude muset najít náhradu.

Tím, že Sock v neděli vyhrál velký turnaj Masters v Paříži, se posunul na 9. místo světového žebříčku a zároveň si vybojoval také právo účasti na tenisovém ATP Tour Finals v Londýně. Augusta si tak na účastníka letošního Laver Cupu v Praze musí počkat.

"Měli jsme naplánovanou hru v Augustě. Zahrát si tam by bylo něco naprosto výjimečného. Takhle se těším, až Johna uvidím na jeho svatbě," uvedl pětadvacetiletý Sock, nyní nejlepší americký tenista.

A tady se dostáváme k tomu, jak se vlastně Sock doslal k možnosti získat tee time v exkluzivním soukromém klubu, kterým Augusta je. Otec Isnerovy snoubenky je totiž jeho členem.

"Patří mu za to velký dík. Otec Madison (Isnerova snoubenka, pozn.) je členem Augusta National, a to byl způsob, jak jsme se k možnosti zahrát si tam dostali. Bylo by to skvělé, ale uvidím se s nimi aspoň na svatbě v prosinci," uvedl Sock s lítostí, že si na svém vysněném hřišti nezahraje.

Nemusí však zoufat.

Kamarád Isner mu snad časem vyjedná další příležitost.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení