Sestry Kordovy hrály spolu. Nelly zářila, Jessice se smála

Nelly a Jessica Kordovy

Podruhé v kariéře si zahrály sestry Kordovy coby profesionálky na turnaji ve stejném flightu. Šanci dostaly v úvodních dvou kolech předposledního turnaje sezony LPGA, po kterých je na tom nepatrně lépe mladší Nelly, která v polovině Blue Bay LPGA dělí pátou příčku.

Jessica na ni ale příliš neztrácí.

Se skóre -1 zaostává po 36 odehraných jamkách na děleném 12. místě za svou sestrou o dvě rány. A to i přesto, že hned na třetí jamce prvního kola zahrál devět, což na pětiparu znamenalo quadruple bogey.

Obě ale následně došly první kolo jednu ránu pod par. "Bylo to dnes hodně zábavné a zajímavé kolo," přiznala po dohrání úvodní rundy Jessica a narážela především na své úvodní trápení, které její sestra přímo na hřišti nemohla nechat bez povšimnutí.

"Smála se mi, že to alespoň nebyla desítka," prozradila už v dobré náladě v televizním rozhovoru Jessica, která devítku zachránila třímetrovým puttem, a Nelly na ni okamžitě navázala: "Řekla jsem jí, že to alespoň udržela na jednociferném skóre."

Jessica však předvedla fantastický comeback. Díky následným šesti berdíkům a jedinému dalšímu bogey dokázala své skóre stlačit o jednu ránu pod par. Stejně jako Nelly, která na čínském ostrově Hainan prožila výrazně poklidnější rundu se čtyřmi birdie a třemi bogey.

"Užila jsem si to. Bylo to trochu zvláštní, protože když obvykle hrajeme spolu, tak nečteme putty z obou stran, protože jsme doma. Někdy jsme tak chodily příliš blízko sebe," popsala jedinou zvláštnost na společném turnajovém kole Jessica.

Nejen během něho, ale i v druhém kole si toho, jako obvykle, měly hodně co říct. "Je mojí nejlepší přítelkyní, takže spolu mluvíme o všem. A i dnes jsme probíraly všechno," smála se do kamery Nelly.

Ta pak dostala otázku, jak důležité je pro ni, že má ve svém nováčkovském roce na okruhu poblíž svou starší sestru. "Buď opatrná," usmála se Jessica. "Tím, že je tu se mnou, je pro mě všechno mnohem jednodušší a cítím se zde příjemněji," přiznala Nelly. "Myslím, že to byla dobrá odpověď," opět se rozesmála starší ze sester Kordových.

Ty společně vyrazily na hřiště i ve čtvrtečním druhém kole a tentokrát dopadla lépe Nelly, která si díky čistému kolu se dvěma birdie polepšila o dvě rány. Jessica sice zahrála o birdie více, ale zároveň zapsala i tři bogey a došla kvůli tomu jen v paru.

Ve třetím kole se tak už jejich cesty rozejdou, když Nelly půjde v předposledním flightu se Sandrou Gal a Lizettou Salas, zatímco Jessica přibere do flightu Megan Khang a Hyo Joo Kim. Opět si ale budou na blízku, jejich tee time bude dělit pouhých 33 minut.

Dvojrozhovor po 1. kole

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení