Mickelson touží vyhrát Ryder Cup v Evropě: Budu v týmu!

Phil Mickelson

Phil Mickelson toho v golfu dokázal hodně. Něco ale ne. Zatímco na to, aby vyhrál US Open, bude mít možná ještě několik pokusů, šanci slavit s americkým rydercupovým týmem vítězství na evropské půdě už dostane nejspíše pouze jednu. V příštím roce v Paříži.

Na Ryder Cupu nechyběl jedenáctkrát v řadě od roku 1995. S americkým týmem si ale vychutnal jen tři triumfy a všechny v domácím prostředí - v roce 1999 v Brooklinu, v roce 2008 ve Valhalle a loni v Hazeltine.

Jakmile odletěl s týmem Spojených států přes oceán, byl vždy na straně poražených. A to by chtěl změnit a poprvé v životě zažít ten pocit ukořistit slavný Ryder Cup na "nepřátelském" území. 

"Je to můj velký cíl. A pokud budu hrát tak, jako nyní, tak v týmu budu," věří si Lefty, který se o své touze vyhrát prestižní týmovou soutěž v Evropě rozhovořil po startu na WGC-HSBC Champions v Číně.

Tam obsadil dělenou 15. příčku, předtím skončil při svém prvním startu v nové sezoně dělený třetí na Safeway Open. Nyní se objeví na hřišti až začátkem příštího roku na CareerBuilder Challenge, kde se zúčastní všech turnajů na západním pobřeží.

A pokusí se ukončit své dlouhé čekání na další turnajový titul. Ten poslední získal v roce 2013 na The Open, v poslední sezoně si pak na PGA Tour nepřipsal jediné umístění "na bedně", když v TOP 10 skončil pětkrát.

Přesto si ještě s ohledem na svou účast v americkém týmu věří. V kvalifikačním pořadí USA mu přitom aktuálně patří až devatenáctá příčka, když jistotu účasti má jen osm nejlepších. Další čtyři jména určí kapitán.

"Pokud bude potřeba, odehraji více turnajů. Ale nemyslím si, že jich budu muset přidat výrazně více. Paříž je ale jeden z mých cílů a bude důležité mít dobrý start (do dalšího roku)," nechal se slyšet Mickelson.

Tomu bude v červnu příštího roku už 48 let a v době dalšího konání Ryder Cupu v Evropě mu tak bude už dvaapadesát. "Tak daleko se zatím nedívám," říká Phil a sebevědomě dodává: "Očekávám, že budu mít dobrý rok. Chci se dostat do týmu a zvítězit."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení