Výletník Fowler je v Mexiku třetí, Čejka zahrál ránu dne

Rickie Fowler

Do nové sezony PGA Tour se rozhodl Rickie Fowler vstoupit v Mexiku. Turnaj OHL Classic at Mayakoba ale ještě stále bere trošku jako součást dovolené. Přesto je po prvním kole na děleném třetím místě se ztrátou tří ran na lídra Pattona Kizzireho.

"Dorazili jsme sem v sobotu, ale holí jsem se dotkl až v úterý," prozradil Fowler, který si v Mayakobě užíval úvodní tři dny jako turista. Následně mu ale nedělalo problém přepnout do pracovního módu.

A to více jak po měsíci!

Naposledy se totiž ukázal začátkem října na Presidents Cupu. Delší pauza se na něm ale podle všeho nepodepsala. Po úterním tréninkovém kole přispěl ve středu svému týmu k vítězství v tradičním Pro-Amu.

"Měl jsem skutečně dobrý flight. Myslím, že to nakonec vyhráli, takže moje partička začala tento týden vítězstvím, tak snad ho já uzavřu i pro ně stejně v neděli," věří populární Američan, který si v minulé sezoně PGA Tour připsal jeden titul a devět dalších umístění v TOP 10.

K dalšímu povedenému turnaji nakročil ve čtvrtek v Mexiku, když ani jednou nezaváhal a zahrál šest birdie. Rovnoměrně je přitom rozdělil mezi své dvě devítky a díky skóre 65 (-6) se usadil na děleném třetím místě.

"Je to pro mě dobrý start. Jsem tady v Mayakobě poprvé, tak se rozhodně chci ukázat. Dnes jsem si nemohl přát víc," přiznal Rickie, který trefil v 1. kole devět ze třinácti fairwayí a třináct z osmnácti greenů v regulaci.

Co se týče výsledku, zahráli lépe pouze vedoucí Kizzire (62, -9) a druhý Vaughn Taylor (64, -7). Stejně jako Fowler je na tom Brandon Harkins.

Hole-out do eaglu v podání Alexe Čejky

Na turnaji startuje také Alex Čejka, který byl v minulém týdnu blízko vítězství v Las Vegas, kde prohrál až v play-off.

Tentokrát sice nezačal nejlépe a po úvodní devítce byl kvůli double bogey na trojce dvě rány nad parem. Do druhé devítky ale vstoupil hole out eaglem na jedenáctce, na který navázal dvěma birdie na jamkách 12 a 13 a se skóre -2 prozatím dělí 36. místo.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení