Spilková začala v Indii skvěle, je na samé špici!

Klára Spilková

Po turnaji v Abú Zabí, na kterém skončila dělená třicátá, doufala, že si berdíky schovala na další turnaj. A zatím to vypadá, že se Kláře Spilkové její přání vyplní. Hned v prvním kole Hero Women’s Indian Open jich zahrála pět a se skóre -3 je na samé špici leaderboardu.

Spilková šla v pátek v rámci dopoledních flightů a v době dohrání byla na skvělé dělené druhé příčce. Nakonec zvládly úvodní osmnáctku na hřišti Black Knight v DLF Golf and Country Clubu lépe jen tři hráčky, vede Norka Marianne Skarpnord (-5).

Nejlepší česká golfistka vstoupila do turnaje třemi pary, po kterých poprvé zaskórovala na čtyřce. Na úvodní devítce, na které ani jednou nezaváhala, se pak zaradovala po puttu do birdie ještě jednou, a to na sedmé jamce.

V úvodu druhé devítky sice přišlo první bogey dne na čtyřparové jedenáctce, hned na další tříparové jamce ale potřebovala na doručení míčku do jamky pouze dvě rány a vrátila se na průběžné skóre -2.

Ještě jednou si sice v závěru svého kola pohoršila, když tentokrát třípar šestnácté jamky nezvládla a zahrála na něm druhé bogey dne, z toho se ale opět rychle oklepala, navíc dokonce nejen jedním, ale dvěma berdíky.

Nejprve tak upsala ránu na čtyřparové sedmnáctce, a to samé se jí povedlo na pětiparové závěrečné jamce hřiště i svého kola. Posunula se tak na průběžné tři rány pod par a na průběžnou dělenou čtvrtou pozici.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení