Jessica Korda zazářila v Číně, Nelly po rozdělení odpadla

Jessica Korda

Od té doby co se sestry Kordovy po dvou kolech na turnaji LPGA v Číně rozdělily do dvou flightů, výkon mladší Nelly uvadl. Jessica se však v druhé polovině turnaje Blue Bay LPGA vyškrábala na konečné dělené třetí místo. Podruhé za sebou na LPGA vyhrála Shanshan Feng.

Starší z obou sester sice připustila, že po zranění na konci léta se stále necítí stoprocentně zdravá, na jejím výkonu to však nebylo znát. V závěru turnaje dokonce mohla ještě potrápit nakonec vítěznou Číňanku Shansshan Feng, ale místo útoku na ni zahrála na posledních třech jamkách dvě bogey.

I tak si ale čtyřiadvacetiletá Jessica připsala nejlepší umístění na LPGA od dubna, kdy skončila na samostatném třetím místě na Volunteers of America Texas Shootout. Na konto si připsala něco málo přes 100 000 dolarů (cca 2,2 milionu korun).

Devatenáctileté Nelly se na ostrově Hainan dařilo jen po boku zkušenější sestry, se kterou šla v prvních dvou kolech ve flightu. V polovině turnaje byla dokonce lepší než Jessica, která dělila 12. místo, zatímco Nelly pátou.

Bez své sestry ale zahrála Nelly zbývající dvě kola o celých 12 ran hůře než s ní. Klesla proto až na dělené třicáté místo.

Obě sestry už čeká v sezóně LPGA jen jeden turnaj – finálový podnik CME Group Tour Championship v Naples na Floridě, který se hraje již následující týden. Jessica do něj půjde z 35. místa Race to CME, Nelly z 45.

Jako nová světová jednička půjde do sezónního finále Číňanka Shanshan Feng, která vyhrála poslední dva turnaje LPGA Tour v řadě, což z ní dělá první čínskou světovou golfovou jedničku v historii.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení