Woods vtipkoval o svém zdraví, pak poslal tři míčky do vody

Tiger Woods

Může se to zdát jako obehraná písnička, ale ve světě golfu už několik měsíců není aktuálnější téma. Návrat Tigera Woodse. Ten se začátkem tohoto týdne opět ukázal svým fanouškům, a i když je přesvědčoval, že je vše na dobré cestě, následné tři rány příliš pozitiv neukázaly.

Během média dne společnosti Quicken Loans National byly zpočátku všude samé úsměvy. Tigera nerozhodily už tradiční otázky na jeho zdraví ani na to, kdy už se konečně znovu objeví na golfových hřištích.

Je to už dlouhá doba, kdy se bývalý dlouholetý golfový král ukázal fanouškům při soutěžním golfu naposledy. Stalo se tak loni koncem srpna, kdy se snažil zachránit sezonu na Wyndham Championship. Jen vítězství by ho poslalo do play-off FedExCupu, na které ale nakonec nedosáhl, přestože v jednu chvíli turnaj v jeho průběhu vedl.

"Zdraví? Cítím se dobře. Díky. Mé děti jsou nemocné, ale já jsem v pořádku," pobavil Woods novináře, který však nedokázal říci, zda se objeví v červnu na hřišti. Ať už na US Open, nebo o týden později v Congressionalu, kde se hraje turnaj právě pod křidly Quicken Loans National.

"Každým dnem se snažím nabírat sílu a zlepšovat svůj stav. Abych mohl vyrazit na golf, na konci tréninku se cítit dobře a mohl to zopakovat další den," řekl Tiger Woods.

Na Wyndhamu nakonec skončil dělený desátý, což vlastně není vůbec špatné. Kdy však alespoň podobný výsledek bude moci zopakovat, není jasné. Neví to ani sám Woods: "Teď trochu vážně, zatím trénuji doma. Zlepšuje se to. Kdy ale budu hrát, to ještě nevím."

Woods podle vlastních slov už nebude jako v minulosti trénovat až 12 hodin denně a běhat 5 až 6 mil. "Věci se mění a já musím hledat alternativy. Můj trénink je nyní mnohem více zaměřený... Snažím se dostat co nejvíce z co možné nejkratšího časového úseku," přiznal 40letý Američan.

"Každým dnem se snažím nabírat sílu a zlepšovat svůj stav. Abych mohl vyrazit na golf, na konci tréninku se cítit dobře a mohl to zopakovat další den," dodal Woods ke svému aktuálnímu stavu. Že ale zatím rozhodně nejde o ideální stav potvrdil jen o pár minut později s holí v ruce.

Měl se totiž postarat o slavnostní zahájení Quicken Loans' Shot for Heroes Challenge. Z necelých sta metrů na 10. jamce Congressional Country Clubu však ze tří pokusů ani jednou nepřestřelil vodu!

Na další pokus už se necítil, a tak si s přítomnými potřásl rukou a zapózoval na několika fotografiích.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení