Challenge Tour na Kuňce slaví 5 let. I s hvězdami budoucnosti

Kunětická Hora

Už popáté se v tomto týdnu uskuteční pod Kunětickou horou turnaj Challenge Tour. Akce druhé nejvyšší evropské ligy si v Česku pomalu ale jistě vytváří tradici a golfoví fanoušci díky ní mají šanci vidět na vlastní oči skutečně z blízka golfové hvězdy. V mnoha případech dokonce na počátku jejich kariéry, která právě startuje.

Letos si hráči na D+D REAL Czech Challenge rozdělí na odměnách 175 tisíc Euro, což je o 15 tisíc víc než při premiéře v roce 2012. Turnajem prošli v minulých letech golfisté, kteří se mezitím stali známými po celém světě.

Hvězdou číslo jedna je v tomto směru Američan Brooks Koepka. V roce 2013 přijel do východních Čech už jako hráč, kterému se předvídala velká budoucnost. Tehdy byl lídrem pořadí Challenge Tour.

Na Kunětické Hoře zahrál v posledním kole 62 ran, což je stále oficiální rekord hřiště, a skončil sedmý. Od té doby vyhrál jeden turnaj na European Tour a loni v únoru také Phoenix Open na PGA Tour a o uplynulém víkendu byl blízko druhému vítězství, když v texaském Irvingu prohrál až v play-off se Sergiem Garciou.

V roce 2014 přijel na D+D REAL Czech Challenge Korejec Byeong Hun An. Přiletěl s rodiči, trenérem i manažerem. Společně sedávali na terase stranou od ostatních. Tehdy ještě neznámý Korejec neprošel o jednu ránu cutem. O rok později vyhrál nejprestižnější turnaj starého kontinentu v rámci European Tour - londýnský BMW PGA Championship. 

O Angličanu Oliveru Wilsonovi se říkalo, že už má svá nejlepší léta za sebou, když hrál v letech 2013 a 2014 pod Kunětickou horou. Dá se říct, že nebylo zkušenějšího golfisty, který na turnaj kdy přijel. V letech 2005 až 2009 totiž patřil do světové padesátky.

Zahrál si Ryder Cup, jen ten titul mu chyběl. Na Kuňce ani jednou neprošel cutem, přesto se stal rok 2014 jeho nejdůležitějším v kariéře. Na podzim totiž vyhrál skotský Alfred Dunhill Links Championship, o jednu ránu za sebou nechal Roryho McIlroye.

Golfistů, kteří startovali u Pardubic a v následujících sezónách ovládli minimálně jeden turnaj European Tour, je však mnohem víc. Francouzi Levy a Stal startovali v roce 2012, Levy od té doby vyhrál na European Tour dvakrát, Stal jednou. Stejně jako Ital Crespi, Fin Kakko. Mezi úspěšné hráče patří také Němec Kieffer nebo Angličan Pepperell. Oba přišli o tituly na European Tour až v play-off.

Je vlastně téměř jisté, že i letos budou na D+D REAL Czech Challenge k vidění hráči, kteří se v budoucnu objeví mezi nejlepší světovými golfisty. Během celého turnaje je pro návštěvníky vstup zdarma a na děti čeká možnost vyzkoušet si golf v jeho SNAG podobě.

Všichni budou moci minimálně v úvodních dvou kolech fandit celkem 12 českým hráčům. Sedmi profesionálům - Aleši Kořínkovi, Lukáši Tintěrovi, Petru Gálovi, Petru Dědkovi jun., Janu Cafourkovi, Petru Ničovi a Danielu Suchanovi - a pěti amatérům - Vítku Novákovi, Matyáši Zapletalovi, Michalu Pospíšilovi, Ondřeji Lysému a Nicolasu Schellongovi. Do hry zasáhnou také dva slovenští profíci Ján Friesz a Peter Valášek.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení