Skvělý výsledek Spilkové! V Indii skončila dělená šestá

Klára Spilková

Klára Spilková uhrála na Hero Women´s Indian Open svůj druhý nejlepší výsledek a třetí umístění v TOP 10 v sezóně. S celkovým skóre -7 obsadila dělenou šestou pozici.

Spilková ve všech třech kolech turnaje předvedla parádní finiš, který ji pokaždé vydělal několik míst v leaderboardu. Stejně jako v pátek zahrála dvě birdie na 17. a 18. jamce, což ji nakonec vyneslo do TOP 10 na dělenou šestou příčku.

"Hřiště bylo letos krásně připravené, ale kratší, protože nám na několika jamkách posunuli odpaliště. Proto byly i lepší výsledky než v minulých letech. Na druhou stranu, greeny byly tvrdší než loni, takže jsem si pár dní zvykala," uvedla Spilková po dohrání turnaje.

Do třetího vstoupila česká jednička berdíky na 2 a 4. 7 a 11 přinesla bogey a srovnání denního skóre na nulu. V paru byla i po dalších třech jamkách, když skórovala na 12, ale přidala třetí bogey dne na 14. Závěr ji však opět vyšel parádně.

"Hrála jsem celé tři dny solidní golf. Ve druhém kole jsem bohužel na jamce číslo patnáct trefila sprinkler u greenu, míč se mi odrazil čtyřicet metrů do křoví a bylo z toho double bogey," popsala Klára. "Brala jsem to ale tak, že to ke golfu patří a nad další devítce jsem to znovu nahnala. I ve finále jsem hrála pěkně, sice přišlo pár bogey, ale nakonec jsem se dočkala dvou birdie na závěr."

V konečném součtu zaostala Spilková jen pět ran za vítěznou Francouzskou Camille Chevalier. Po dubnovém vítězství na prvním podniku sezóny LET v Maroku tak rodačka z Prahy dosáhla na druhé nejlepší umístění v sezóně.

Pomohla si k němu vyrovnanými výkony po celá tři kola, které odehrála na smogem zamořeném hřišti DLF Golf and Country Clubu u Dillí. Po pátečních 69 ranách zahrála v sobotu i v neděli shodně 70 úderů. Jediná rána ji dělila od umístění v TOP 3 a téměř dvojnásobného výdělku.

Takhle si v Indii si tak připočítala do letošního pořadí Order of Merit 9638,97 eur (cca 250 000 korun). Celkově už letos vydělala 101 537,47 eur (přes 2,5 mil. korun), což ji řadí na osmé místo pořadí. Je tak na hony vzdálená loňským problémům s udržením karty na LET.

Vrchol přelomové sezóny má však Spilková ještě před sebou. Z Indie odlétá domů, aby se připravila na finále q-school na LPGA, které se hraje od 27. listopadu do 3. prosince v Daytona Beach na Floridě.

"Mám z výsledku radost a těším se už do Ameriky na finální turnaj Q-school o LPGA. Věřím, že právě na něj jsem si schovala pár parádních puttů," dodala po indickém úspěchu.

Konečné výsledky turnaje zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení