Fowler skončil v Mexiku druhý, Čejka v TOP 10. Vyhrál Kizzire

Patton Kizzire

Nedělní 36jamkový golfový maraton v mexické Mayakobě zvládl nejlépe Patton Kizzire, který si tak na OHL Mayakoba Classic došel pro své první vítězství na PGA Tour v kariéře. Se skóre -19 vyhrál o ránu před Rickie Fowlerem, Alex Čejka skončil dělený devátý.

Po sobotě, tedy kvůli špatnému počasí pouhých dvou kolech, na tom byli Kizzire a Fowler stejně. Nedělní dopolední třetí rundu ale zvládl Kizzire o ránu lépe, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Na odpolední finálové kolo totiž oba potřebovali opět stejný počet ran.

Fowler to ale svému soupeři v úvodu závěrečné rundy ulehčil. Hned na první jamce zahrál bogey, a když přidal další na pětiparové pětce, vedl jeho soupeř velmi rychle o čtyři rány.

A stejný náskok ml Kizzire ještě šest jamek před koncem.

Pak sice Rickie předvedl jeden ze svých tradičních silných závěrů, alespoň play-off si už ale nevynutil. Díky třem birdie (13, 16, 17) se sice přiblížil na rozdíl jediné rány, závěrečnou jamku ale zahráli oba v paru a z vítězství se tak mohl začít radovat 31letý Kizzire.

"Jsem ten, který se nikdy nevzdává. Vždy jsem na hřišti věřil v sebe sama. Vypadalo to na dlouhou cestu, když jsem byl ještě na Hooters Tour, ale nyní vím, že to byla pouze součást celého procesu," usmíval se s trofejí v ruce šťastný šampion.

Ani jeho nedělní soupeř ale nebyl úplně zklamaný. Vždyť Fowler si dal po Presidents Cupu pět týdnů volno od soutěžního golfu, a do nové sezony vstoupil skvělým druhým místem při své premiérové účasti v Mayakobě.

"Je to skvělý start do sezony. Zahrál jsem spoustu dobrých puttů, které mi tam prostě nespadly," okomentoval turnaj Fowler, za kterým už byla v leaderboardu menší propast.

Třetí Korejec Si Woo Kim na něho totiž ztratil tři rány.

Druhý povedený turnaj ve dvou týdnech prožil na PGA Tour Alex Čejka. Rodák z Mariánských Lázní po druhém místě z Las Vegas skončil tentokrát se skóre -11 dělený devátý, a to ještě zahrál dabláče na poslední jamce. Nebýt toho, skončil by dělený šestý.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení