Kritický veterán Langer: Nikdy to nemělo být férové

Bernhard Langer

Vyhrál, co se dalo. Prožil sezonu, kterou už mezi veterány na PGA Tour Champions nejspíše nikdo nezopakuje. Přesto Bernhardu Langerovi v jejím závěru zůstala v ústech jistá pachuť. Celkovým šampionem sezony se nestal, i když během ní naprosto dominoval.

Důvod? Schwab Cup, což je zámořská seniorská obdoba FedEx Cupu, má podobná pravidla, jako jeho známější bratříček, ve kterém se hraje o bonusových 10 000 000 dolarů. O tolik tu sice nejde, ale i tak byl Langer po velkém finále pořádně naštvaný.

A to i přesto, že věděl, do čeho jde.

Do Charles Schwab Cup Championship šel jako lídr pořadí, a tak měl jistotu, že v případě vítězství bude slavit i celkový triumf, ke kterému by ho výrazně přiblížilo také umístění v TOP 5.

Jenže 60letý Langer skončil až dělený dvanáctý, a tak se před něho v celkových počtech nakonec dostal vítěz závěrečného podniku Kevin Sutherland. Co na tom, že se pro něho jednalo o vůbec první vítězství v celé sezoně, přišlo prostě v nejlepší možnou chvíli.

To Langer z 22 startů jen jedinkrát neskončil mezi nejlepšími pětadvaceti hráči. Cutem prošel vždy, v TOP 10 skončil v šestnácti případech a vyhrál stěží uvěřitelných 7 turnajů. Tři z nich byly kategorie major.

"Nikdy to nemělo být férové. Proto se jedná o play-off. Každému ve startovním poli musela být dána šance zvítězit. Je to fér? Ne, není, ale tak to nyní prostě je," říkal smířeně Langer, který ovládl finanční žebříček poosmé z posledních devíti sezon, když letos podruhé v kariéře vydělal na PGA Tour Champions přes 3 miliony dolarů.

Podle Langera by systém potřeboval změnu: "Myslím, že bychom to měli trochu jinak nastavit. Vždyť celkovým vítězem se může stát někdo, kdo celou sezonu nevyhraje jediný turnaj, a to mi nepřijde ideální."

"Řekli jsme si, že toto vyzkoušíme, a já si nejsem jistý, že je to perfektní," dodal Langer, který letos vyhrál svůj jubilejní desátý seniorský major, čímž se v této kategorii stal nejúspěšnějším hráčem historie.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení