Váňová s Hinnerovou opět zkouší štěstí v Q-school LET

Šideri Váňová

Zatímco Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou budou již koncem listopadu bojovat o plnou kartu na LPGA, v rámci Ladies European Tour by rády plný status konečně získaly Šideri Váňová s Lucií Hinnerovou. V tomto týdnu k tomu musí udělat první krok v Maroku.

Právě tam se koná na hřišti Palmgolf druhý ze tří turnajů první fáze kvalifikační školy. Toho prvního v Kambodži se v říjnu zúčastnilo pouhých sedm hráček, ze kterých čtyři postoupily do finálové fáze. Ta se uskuteční v Maroku v polovině prosince, stejně jako třetí turnaj první fáze. 

V Marakéši jsou obě české hráčky už od začátku tohoto týdne. Hinnerová si první tréninkovou rundu střihla v pondělí, když do prvního kola vstoupí ve čtvrtek ráno v 9:22 místního času z odpaliště první jamky.

Během úvodních dvou kol jí budou dělat společnost Norka Celine Borge a Italka Alessandra Braida. Do 2. kola vstoupí o den později z 10 v 10:21.

Hinnerová se letos nezúčastnila jediného turnaje Ladies European Tour i kvůli tomu, že loni skončila ve finálové fázi Q-school až na děleném 78. místě. Na nižší sérii LETAS se ukázala osmkrát, v polovině případů prošla cutem a nejlepší umístění zaznamenala na Azorech (T13).

Ani Váňová si letos nepřipsala start na nejvyšší evropské ženské profi sérii. V loňské Q-school přitom sahala po plné kartě a v Maroku vybojovala alespoň částečný status. Ten ji však nepomohl k žádnému startu.

Stejně jako Hinnerová se tak musela spokojit s turnaji nižších sérií, především pak s LET Access Series. Na té se zúčastnila také osmi turnajů, na kterých sice prošla cutem pouze třikrát, ale jednou skončil v TOP 10 - sedmá na Belfius Ladies Open. 

Do letošní kvalifikační školy vstoupí ve čtvrtek v 9:48 z desítky, když půjde ve flightu s Angličankou Rachael Goodall a Skotkou Gabrielle MacDonald. O den později se potkají na jedničce v prvním flightu dne v 9:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení