Aplikace MotoCaddy bude umět zachraňovat životy

Motocaddy App

Technologický pokrok nám ulehčuje život mnoha způsoby a golfové prostředí není výjimkou. Novinka v aplikaci k vozíku Motocaddy ale dokonce dokáže životu nejen ulehčit, ale třeba ho i zachránit.

To všechno díky tomu, že bude obsahovat funkci zjištění, kde se na hřišti nachází nejbližší defibrilátor. A rovnou na displeji vašeho mobilního zařízení zobrazí kontakty, které na hřišti slouží ve stavu nouze.

Vše je sice prozatím pouze ve stádiu plánování a vývoje, navíc se dá předpokládat, že nejprve bude vše testováno na britských hřištích, ale co víme, třeba vše brzy využijeme také na některých českých hřištích.

"Vyzýváme golfové kluby, aby nám poskytly informace. Aplikace jak pro iOS, tak Android následně bude moci rychle poskytnout přístup k defibrilátoru a také pomoci v nouzi, a to v nejkritičtější době u lidí, které postihne srdeční slabost," říká Tony Webb.

Právě on má u Motocaddy tuto funkci "na svědomí". Vše by mělo fungovat na jeden dotyk, který bude moci provést kdokoliv, kdo bude v okolí golfisty, který bude mít vážné zdravotní problémy a zároveň bude využívat společně s vozíkem i aplikaci Motocaddy.

Webb se přitom nechal inspirovat vlastní smutnou zkušeností, když loni zemřel na srdeční zástavu jeho švagr, který ve společnosti také pracoval. 

Statistiky ukazují, že 95 procent infarktů, které proběhnou na golfovém hřišti, mají fatální následky. Šance na přežití je však více než padesátiprocentní, když se defibrilátor dostane ke zdravotně indisponovanému do tří až pěti minut.

"Když nastane srdeční zástava, počítá se každá vteřina. Hlavně v případě, že její oběť je daleko od klubovny. Proto jsme se rozhodli dát tuto funkci první pomoci do naší GPS aplikace a dát tak našim uživatelům informaci, která může hodně znamenat," dodal Webb.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení