Snedeker se vyhnul operaci a zkouší návrat

Brendt Snedeker

Vítěz FedEx Cupu z roku 2012 Brandt Snedeker ohlásil návrat. Po dlouhých měsících bez soutěžního golfu se poprvé představí RSM Classic v Georgii. Přihlášen je i na prosincový QBE Shootout.

Snedeker se minulý týden rozhodl startovat na Sea Island Golf Course, aby konečně zjistil, jak se zotavuje jeho komplikované zranění hrudní kosti, které řešil nesčetnými zdravotními procedurami a rehabilitacemi, aby se vyhnul chirurgickému zákroku.

"Když jsem hrál, nedokázal odpálit ani pět míčků a nemohl jsem dýchat," vrátil se na začátek svých problémů Snedeker, zatímco trénoval před turnajem, který má být jeho prvním startem od červnového Travelers Championship, kde skončil dělený 14.

"Dostali jsme se do bodu, kdy lékaři říkají, že si potřebují potvrdit správnost léčby, nebo udělat něco jiného," uvedl Snedeker. "Hraji a trénuji doma, ale jenom tak, jak mi to domácí podmínky dovolí. Potřebuju zjistit, jestli dokážu hrát naplno pět dní po sobě a vyrovnat se s nepříjemnými polohami míčku a drsnými bunkery,“ doplnil.

Snedeker se snaží vyléčit si komplikované a bolestivé zranění hrudi neinvazivní cestou a vyhnout se tak operaci. Posledních sedm měsíců prý strávil po doktorech a vyzkoušel spoustu terapií, aby bolest, která vychází z hrudní kosti, zmírnil.

"Mám kostní výrůstek, který mi tlačí na hrudní kost. Je to pocit, jako kdybych ji měl zlomenou," upřesnil Snedeker, který po přerušení minulé sezóny nedržel 10 týdnů hůl v ruce. Klid byl prvním krokem jeho léčby.

Pak musel změnit tréninkový proces, švih i jídelníček, ze kterého vynechal cukry a sachariny. Začal také posilovat tak, aby zpevnil oblast hrudníku. Jeho zranění prý běžné v kontaktních sportech jako je fotbal. Stává se i v motokrosu. „Ale ještě nikdy ho neměl golfista,“ dodal Snedeker.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení