Vycházející hvězda Rahm je nováčkem roku European Tour

Jon Rahm

Raketový vzestup španělského mladíka v roce 2017 byl krátce před začátkem finálového turnaje European Tour stvrzen oceněním pro nejlepšího nováčka sezóny. Jon Rahm si tak doma k dalším pohárům může vystavit trofej Sira Henryho Cottona.

Při pohledu na světový žebříček je až neuvěřitelné, že se stal profesionálem teprve loni v létě. Čerstvě třiadvacetiletý Rahm je v OWGR na pátém místě jako nejlepší Evropan. Nejprve však vstoupil na PGA Tour, kde v lednu vyhrál svůj první profi turnaj Farmers Insurance Open.

V březnu tohoto roku vstoupil také na European Tour a dosud stihl vyhrát Irish Open a být dvakrát v TOP 5 na turnajích WGC. Na finále sezóny do Dubaje přijel jako čtyřka žebříčku Race To Dubai.

Rahm je původem z Baskicka, ale do USA odjel už před lety studovat na Arizona State University. Je celkové pátým Španělem, který převzal ocenění European Tour pro nováčka roku.

Před ním to dokázali Pablo Larrazabal (2008), Gonzalo Fernandez-Castano (2005), Sergio Garcia (1999) a Jose Maria Olazabal (1986).

Cenu převzal Rahm z rukou šéfa European Tour Keitha Pelleyho v Dubaji, kde se od čtvrtka pokusí stvrdit letošní úžasnou nováčkovskou sezónu skvělým výsledkem a DP World Tour Championship..

"Je to velmi uspokojující pocit vyhrát tuto cenu. Kdo by to byl na začátku roku řekl, že tu budu stát s cenou pro nováčka roku European Tour, které jsem ještě tehdy ani nebyl členem. Je to velmi zvláštní," uvedl Rahm.

Ten si ocenění váží: "Ani jsem nestihl zkontrolovat všechna jména na trofeji, ale vidím tu například Sama Torrance a mnoho dalších skvělých jmen. Je to opravdu obrovská pocta být v tuto část roku na tomto místě."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení