Experiment na bagu. Haas zkouší tátu, Johnson psychologa

Bill Haas

Hráči PGA Tour často experimentují. S novým vybavením, švihem, míčky, materiály. Na probíhajícím RSM Classic se ale dva z nich rozhodli, že experimentálně vymění své kedíky.

Jedním z hráčů je Bill Haas, kterému tento týden nosí hole jeho otec Jay. Má mu co říct. Kromě toho, že je také jeho trenér švihu, vyhrál Haas starší devět turnajů PGA Tour a v třiašedesáti letech stále nastupuje na veteránské PGA Tour Champions.

"Řekl akorát, že by mi jednou rád nosil hole. Myslel jsem si, že to uskutečníme už na konci sezony," popsal Haas mladší a dodal, že jeho otec mu nedělal caddieho od jeho juniorských let.

"V poslední době se sebou trochu bojuji a on je ten, o koho se opírám při svém švihu. Budeme zkoušet, jak mi pomůže mít ho s sebou přímo na hřišti. Je to zkrátka lepší volba," komentoval Haas zapojení svého otce přímo do turnaje.

Vyzkoušet něco nového ke zlepšení hry toužil i dvojnásobný major šampion Zach Johnson. Proto si k bagu povolal svého sportovního psychologa Dr. Mo Pickense.

"Je to způsob, jak lépe uvidí, kde se nacházím mezi první a osmnáctou jamkou, než kdyby šel za provazy a zkoušel to posoudit z dálky," prozradil Johnson důvod svého experimentu.

Pickens mu bude dělat kedíka jen v prvním a druhém kole. Pak se mu k bagu vrátí jeho obvyklý caddie Damon Green.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení