Váňová drží na Q-school vedení, daří se i Hinnerové

Šideri Váňová

Ve své parádní jízdě v první fázi letošní kvalifikační školy Ladies European Tour pokračovala i v pátek Šideri Váňová. Ta drží v polovině turnaje na marockém hřišti Palmgolf první příčku, postupové místo do finálové fáze pak drží také Lucie Hinnerová.

Váňová po prvním kole za 68 ran (-4) se pod par dostala i v tom druhém. Nakonec ale pouze o jedinou ránu, přestože v jeho polovině byla už na výsledku -3 v kole a -7 celkově. Na druhé devítce ale přišlo její první marocké zaváhání, které ale žádné větší problémy neznamená.

V úvodu druhé rundy mu přitom vůbec nic nenasvědčovalo. Čtyři birdie (2, 5, 7, 9) a jediné bogey (8) znamenaly skvělé navázání na úvodní kolo a zajímavý náskok v čele leaderboardu.

Jenže druhá devítka už optimální nebyla.

A přitom i na té se Váňové dlouho relativně dařilo. Své druhé bogey dne zaznamenala na jedenáctce, zpět na průběžných sedm ran pod par se ale vrátila berdíkem na pětiparové patnáctce. Pak to ale přišlo.

Dabláč na čtyřparové šestnáctce společně s dalším bogey na sedmnáctce znamenaly z ničeho nic ztrátu tří ran, tedy všeho, co si do té doby česká profesionálka v pátek v Marrákéši nahrála.

Dokázala se z toho ale ještě včas oklepat a na poslední jamce nejenže už žádnou další ránu neztratila, ale navíc zahrála své šesté birdie dne, díky kterému se nakonec přeci jen dostala do červených čísel. 

Se skóre -5 má Váňová na prvním místě náskok jedné rány na francouzskou amatérku Manon Molle, třetí je o další ránu zpět další amatérka Islanďanka Gudrun Bjorgvinsdottir.

Do finálové fáze postoupí hráčky na nejhůře děleném 27. místě, což se zatím týká i Lucie Hinnerové, která je po kolech za 75 a 73 ran se skóre +4 na děleném sedmnáctém místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení