V Dubaji vládnou Angličané, daří se i Surimu

Matthew Fitzpatrick

Druhé kolo za 67 ran v řadě dostalo do čela závěrečného turnaje letošní sezony European Tour obhájce titulu Matta Fitzpatricka. Ten má v polovině DP World Tour Championship se skóre -10 ránu náskok na krajana Tyrrella Hattona.

Na děleném třetím místě (-8) je pak další Angličan Justin Rose, který bojuje o celkový triumf v Race to Dubai. Jeho aktuálně hlavní soupeř? Ano, správně, další Angličan Tommy Fleetwood, který se skvělým druhým kolem dostal zpět na první místo ve virtuálním pořadí. 

Fleetwood v pátek zahrál druhé nejlepší kolo dne (65, -7) a posunul se o 35 míst na dělenou 11. pozici. Díky tomu se vrátil zpět před Rose, který ho ve čtvrtek po průběžném přepočítání bodů předstihl.

Rose, který si ve druhém kole polepšil jen o dvě rány, si totiž o příčku pohoršil, především kvůli senzačnímu kolu Hattona za 63 ran (-9) a svému vlastnímu bogey na poslední jamce.

"Už jsem koukal na výsledky a co dnes kdo zahrál. Z pohledu Race to Dubai to byl dnes báječný den," řekl novinářům Rose, který potřebuje na turnaji získat zhruba o 256 000 eur více než Fleetwood.

To mu s jistotou zajistí pouze samostatné druhé místo, pokud Fleetwood skončí za ním. Přesto je se svou výchozí pozicí do víkendu spokojený.

"Kdyby mi někdo ve středu řekl, že na tom po dvou kolech budu takto, bral bych to. Je to pozice, na které můžete o víkendu stavět," myslí si Rose, který vyhrál předešlé dva turnaje v Turecku a Číně.

V Dubaji to ale má nejlépe rozehrané Fitzpatrick, který už na rozdíl od krajanů Rose a Fleetwooda hraje pouze o turnajový titul.

"Nemám co ztratit, Race to Dubai už se bohužel vyhrát nesnažím. Loni jsem tu vyhrál, což mi možná dává více sebevědomí, než které tu mají ostatní. Asi tedy až na Roseyho, který vyhrál v posledních dvou startech," zhodnotil svou situaci prozatímní lídr.

Následujících dvou kol se nejen on nemůže dočkat: "Už se moc těším na víkend a jsem rád, že jsem sám sebe dostal do podobné pozice."

Skvěle rozehrané to má v Dubaji také letošní šampion D+D REAL Czech Challenge Američan Julian Suri, který je na tom po 36 odehraných jamkách stejně jako Rose a dělí tak třetí příčku.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení