Snedeker prožívá snový návrat, Watson hrál za tři

Brandt Snedeker

Byl mimo hru 14 týdnů kvůli zranění žeber, na jeho hře to ale není znát. I když vlastně ano! Brandt Snedeker po nechtěné pauze hraje lépe než před ní a na RSM Classic je v polovině turnaje se skóre -8 dělený šestý. Vede nováček Austin Cook s mínus čtrnácti.

Snedeker během dlouhého turnajového výpadku změnil svůj švih. S instruktorem Johnem Tillerym změnil sérií drilů své přirozené draw na fade a jak to tak vypadá, udělal dobře. V Georgii se drží v TOP 10. 

"Byl jsem trochu nervózní z toho, jak mi to půjde pod tlakem," přiznal po druhém kole osminásobný šampion na okruhu a především vítěz FedEx Cupu z roku 2012. Z turnajového vítězství se ale radoval naposledy loni v únoru na Farmers.

I proto potřeboval udělat změnu a zranění mu na ni dalo více času: "Na dvojce jsem dnes trefil 4-železo z 220 yardů do větru a míček se ani na chvíli nestočil od jamky. Trefil jsem to rovně na pět stop a zahrál birdie. Přijde mi, že můj švih začíná být přirozený."

Přestože je Snedeker, který hrál v pátek na lehčím hřišti Plantation, na děleném šestém místě jen ránu od třetí příčky, k těm nejlepším to ale má daleko. Na lídra Cooka se skóre -14 totiž ztrácí šest ran, druhý Brian Gay je na mínus třinácti.

Zajímavou úvodní devítku prožil na hřišti Seaside, druhé osmnáctce, na které se turnaj hraje, Bubba Watson. Zahrál na ní celkem osmkrát jamku na tři rány, pouze pětipar sedmičky došel v paru. Bylo z toho 29 ran a výrazný posun leaderboardem.

V druhé polovině kola už si ale nepolepšil. Bubba sice zahrál další dvě birdie, ale také dabláče na čtrnáctce a s celkovými mínus sedmi je na děleném dvanáctém místě, o ránu za Snedekerem.

Watson tak zatím nemá důvod litovat toho, že do svého kalendáře přidal dva podzimní turnaje navíc: "V hlavě jsem se chtěl vykašlat na golf. Když jsem byl ale doma s rodinou, uvědomil jsem si, jak moc mi golf chybí. Proto jsem se rozhodl hrát tyto turnaje."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení