Rose se v Dubaji ujal vedení, ovládne turnaj i celou sezonu?

Justin Rose a Jon Rahm

V Dubaji to vypadá na velkolepé finále sezony European Tour. V souboji o titul jsou velká i překvapivá jména, na ostří hole se pak navíc v neděli utkají Justin Rose a Tommy Fleetwood o triumf v Race to Dubai. Zatím má navrch Rose, který po 3. kole vede.

Jeho náskok se skóre -15 je ale minimální. Jen o ránu hůře na tom jsou Jon Rahm s Dylanem Frittellim, o další ránu zpět už je na děleném čtvrtém místě Fleetwood s Deanem Burmesterem a Kiradechem Aphibarnratem.

Rose, který ve vítězství přetavil své poslední dva starty v Číně a Turecku, má parádní formu. Před posledním turnajem sezony pak věděl, že vítězství mu zajistí po deseti letech druhý triumf v pořadí Race to Dubai.

A nyní, osmnáct jamek před koncem, má vše ve svých rukou. Stačí mu jediné - zahrát v neděli v Jumeirah Golf Estates lépe, než všichni jeho pronásledovatelé. Na celkové vítězství však může dosáhnout v případě Fleetwoodova pohoršení i díky umístění v TOP 5.

"Vím, co musím udělat pro to, abych zůstal na špici leaderboardu. Pokud ale zítra uklouznu, on je hned za mnou. I on udělá vše pro to, aby to byl jeho závěr, takže nás čeká spousta zábavy," předpovídá Rose.

Ještě před měsícem přitom on v boji o celkové vítězství na European Tour nebyl. Poté ale vyhrál čínské WGC-HSBC Champions a Turkish Airlines Open a z ničeho nic se dotáhl na dlouho vedoucího krajana Fleetwooda.

"Mám šanci, tak se na to nyní dívám. Nechci na sebe zítra vytvářet příliš velký tlak. Bude to den, kdy si pro to prostě musíte jít a hrát dobře," říká k finálovému kolu loňský šampion z olympijského Ria, který v sobotu zachránil na poslední jamce par, přestože trefil vodu.

Díky tomu si udržel ve vedení náskok jedné rány a dvou na Fleetwooda.

"Je to skutečně pozoruhodné. Ale ať už to dopadne jakkoliv, jestli vyhraju já nebo Justin, oba dva si to zasloužíme," myslí si Fleetwood, který se vrátil do hry posledními dvěma povedenými koly (2x 65) poté, co ve čtvrtek zahrál v prvním za 73 ran (+1).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení