Váňová drží na Q-school vedení, Hinnerová v problémech

Šideri Váňová

I po třetím kole má turnaj první fáze letošní kvalifikační školy na marockém hřišti Palmgolf stejnou vedoucí hráčku. Je jí česká profesionálka Šideri Váňová, která tak v neděli zabojuje o celkové turnajové vítězství. Lucii Hinnerovou naopak čeká boj o postup.

Váňová do turnaje vstoupila skvělým prvním kolem za 68 ran (-4), kterým se dostala do pohody. Z té se zatím nenechala vykolejit ani v dalších dvou kolech, když v pátek si polepšila o jednu a v sobotu o další dvě rány.

Do sobotního třetího kola vstoupila dvěma berdíky na úvodních dvou jamkách. Poté se ale do její hry vloudily i nějaké ty chyby a po dvanácti jamkách byla kvůli třem birdie a stejnému počtu bogey v paru.

Na závěrečných šesti jamkách už ale Váňová ani jednou nezaváhala, a navíc zahrála další dvě birdie (13, 16), čímž se znovu osamostatnila na prvním místě. Druhá amatérka Manon Molle z Francie totiž ztrácí dvě rány.

Nejen ony dvě, ale i další hráčky pod parem, kterých je momentálně v Marrákéši pouhých šest, mohou být v klidu. Do finálové fáze totiž postoupí golfistky na nejhůře děleném 27. místě.

Na rozdíl od Váňové je v problémech před finálovým kolem druhá Češka ve startovním poli Lucie Hinnerová. Ta v sobotu poztrácela na hřišti sedm ran, kvůli kterým si pohoršila na průběžné skóre +11 a dělenu 27. pozici.

Ta by jako poslední možná na postup do finálové fáze sice stačila, v neděli už si ale profesionálka z Brna nesmí pohoršit ani o jednu příčku, jinak pro ni cesta letošní Q-school skončí předčasně.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení