Váňová finále pokazila a je třetí, postupuje i Hinnerová

Šideri Váňová

Šideri Váňová vedla na turnaji 1. fáze Q-school v Maroku po prvním, druhém i třetím kole. Po tom finálovém už ale na špici nefiguruje. Nevadí to, v této fázi kvalifikační školy Ladies European Tour jde především o postup, na který dosáhla. Stejně jako Lucie Hinnerová.

Může ji trochu mrzet, že nedosáhla na turnajové vítězství, ale bezpečný postup do finálové fáze, která se v Maroku bude hrát v polovině prosince, je dostatečnou náplastí. Těšit navíc mohou Váňovou úvodní tři kola, ve kterých se pokaždé dostala v Marrákéši pod par hřiště Palm Golf.

V úvodní rundě to bylo o čtyři rány, ve druhé o jednu a ve třetí o dvě. Před finálovým kolem tak byla na skóre -7, které znamenalo vedení o ránu před francouzskou amatérkou Manon Molle.

Nedělní osmnáctka ale Váňové nevyšla.

Na úvodní devítce to ještě na nějaké výraznější pohoršení nevypadalo. Po dvou birdie a stejném počtu bogey ji došla v paru, v druhé polovině kola už ale česká profesionálka rány pouze ztrácela.

Po bogey na dvanáctce přišlo dokonce double bogey na třináctce. O další ránu pak přišla na pětiparové patnáctce a poslední bogey přišlo na tříparu sedmnácté jamky. Nakonec tedy 77 ran (+5).

Celkově si Váňová pohoršila na -2, což stále stačilo na bednu a postup do finálové fáze, který byl připraven pro hráčky na nejhůře děleném 27. místě. Lépe zahrály jen vítězná Molle (-10) a druhá Belgičanka Cnops (-8).

O postup musela ve finálovém kole naopak tvrdě bojovat Hinnerová, která se celý turnaj pohybovala na hranici postupu. Skončila nad ní o ránu, s výsledkem +14 obsadila dělenou 24. pozici.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení