V Dubaji vyhrál Rahm, sezonu ovládl Fleetwood

Jom Rahm a Tommy Fleetwood

Dlouho se zdálo, že jak pro vítězství na DP World Tour Championship, tak za triumfem v celé sezoně European Tour si dojde Justin Rose. Ten ale prožil na druhé devítce finálového kola v Dubaji kolaps a šanci dal ostatním. Využili ji Jon Rahm a Tommy Fleetwood.

Rahm ukořistil vítězství na posledním turnaji sezony, když se v dramatickém závěru jako jediný dostal na skóre -19. Fleetwood si pak došel pro triumf v Race to Dubai, když odolal dubajským útokům svých pronásledovatelů Rose s Rahmem.

Obě dvě trofeje si přitom mohl přivlastnit Rose. Ještě v polovině kola vedl a zdálo se, že ho nic nemůže zastavit. Jenže druhá devítka se loňskému olympijskému šampionovi z Ria vůbec nepovedla, kvůli třem bogey si pohoršil na mínus sedmnáct a dělenou čtvrtou příčku.

Jeho kolapsu využil nováček roku na European Tour Rahm. Ten v neděli ani jednou nezaváhal, zahrál pět birdie a díky výsledku 67 (-5) se posunul na první příčku, o ránu před Shanea Lowryho a Kiradecha Aphibarnrata.

"Je těžké to popsat. Byl to neskutečný týden, nemohu na sebe být po něm více pyšný," přiznal dojatý Rahm, který se ve 23letech stává hvězdou světového golfu. Vždyť ve světovém žebříčku se v pondělí posune už na čtvrtou příčku za Američany Johnsona, Spietha a Thomase.

Toho, kdo sledoval Rahma v Jumeirah Golf Estates o víkendu, to nemůže překvapit: "Byl to výjimečný víkend, během kterého jsem 36 jamek zahrál za mínus dvanáct a dnes jsem dokonce nezahrál ani jedno bogey."

"Ještě na začátku roku jsem ani neplánoval zde být, natož zde vyhrát, takže je to neskutečný pocit," dodal šťastný vítěz, který letos na European Tour vyhrál také Irish Open a na PGA Tour Farmers Insurance Open.

V pořadí Race to Dubai skončil Rahm na třetím místě, když za prvním Fleetwoodem zaostal o skoro 800 000 bodů. Druhý Rose pak nejen že nesmazal ztrátu 256 737 bodů, manko dokonce narostlo na půl milionu.

Pro Rose se přitom po deseti letech mohlo jednat o druhý triumf v rámci celé sezony European Tour, z toho se ale raduje jeho krajan Fleetwood, který letos ovládl turnaje v Abú Zabí a ve Francii. A to i přesto, že se v Dubaji rozloučil se sezonou kolem za 74 ran (+2).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení