Skvělé sestry Kordovy! Jessica skončila druhá, Nelly osmá

Nelly Korda

Velmi blízko byla Jessica Korda vítězství na závěrečném turnaji sezony LPGA. Na CME Group Tour Championship obsadila se ztrátou jediné rány dělenou druhou příčku. V TOP 10 skončila i její mladší sestra Nelly, která zakončila nováčkovskou sezonu děleným osmým místem.

Čtyřiadvacetiletá Jessica potvrdila, že v závěru sezony chytla parádní formu. Před týdnem skončila na Blue Bay LPGA dělená třetí, tentokrát dělená druhá. Celkem si během těchto dvou týdnů vydělala 288 043 dolarů, tedy přes šest milionů korun.

Mohlo být ale ještě výrazněji lépe.

Díky finálovému kolu za 67 ran (-5) se na Floridě posunula v neděli na celkové skóre -14, které v době dohrání stačilo na dělené první místo s Lexi Thompson a Ariyou Jutanugarn.

Jenže ty ještě musely dohrát svou poslední jamku.

Zatímco Thompson na ní zahrála par, Jutanugarn dosáhla na birdie a na poslední možnou chvíli se osamostatnila v čele pořadí. Díky tomu dosáhla na letošní druhé vítězství, za které vyinkasovala rovný půl milion dolarů.

Thompson může alespoň těšit, že se díky druhém místu posunula na první v pořadí Race to CME Globe a stala se šampionkou celé sezony. Jessica Korda si pak na závěr sezony připsala své nejlepší umístění v roce 2017.

Sestřih toho nejlepšího od Jessicy Kordy

Došla si pro něj vyrovnanými koly za 69, 68, 70 a 67 ran. V nedělní finálové rundě se rozjížděla pomaleji, když byla po devítce pouze v paru. Na druhé devítce však hrála senzační golf a díky pěti berdíkům a čtyřem parům se vrátila do nakonec neúspěšného boje o titul.

Těšit ji ale mohla ještě jedna věc - výkon o pět let mladší sestry Nelly (na snímku). Ta se dokázala oklepat z nepovedeného třetího kola, ve kterém si pohoršila o ránu a opustila příčky na špici leaderboardu.

V neděli se ale vrátila alespoň do TOP 10.

Její výkon byl navíc bezchybný se čtyřmi birdie, které rovnoměrně po dvou rozmístila do obou devítek. Na závěr své nováčkovské sezony si tak připsala páté umístění v elitní desítce.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení