Nehraji golf, abych si dělal přátele, netají se Russell Knox

Russell Knox

Byl nejdiskutovanějším jménem evropské nominace pro poslední Ryder Cup, na kterém se nakonec ani neobjevil. Skot Russell Knox v minulém roce doplatil na to, že nemá nejen v evropském golfu příliš kamarádů. A i když by si v příštím roce rád zahrál, na svém postoji k životu nehodlá nic měnit. A už vůbec ne se přetvařovat.

Přestože měl formu jako hrom, kapitán Darren Clarke si ho do týmu v loňském roce nevybral. Pro bitvu z Hazeltine, kterou Evropa prohrála 11:17, raději povolal Martina Kaymera, Lee Westwooda a Thomase Pieterse. Knox tak doplatil na neexistující vazby s hráči v týmu.

Přímá kvalifikace pak nejlepšímu skotskému hráči utekla kvůli tomu, že v době svého vítězství na WGC-HSBC Champions ještě nebyl členem European Tour a do konečného evropského pořadí se mu tak důležité body nezapočítaly. Měl tak i trochu smůlu.

Jak tomu bude za necelý rok před souboje Evropy a USA v Paříži je zatím ve hvězdách. Knox ale neplánuje se pouze kvůli Ryder Cupu "kamarádíčkovat" s hráči a lidmi, kteří by mu k případné nominaci skrze kapitánské divoké karty mohli pomoci.

"Nehraji profesionální golf kvůli tomu, abych si dělal kamarády. Přátelím se se Scottem Jamiesonem a dalšími, a když na to přijde, tak se s lidmi pobavím, ale nemohu říci, že bychom si byli blízcí. Myslím ale, že by to nemělo ničit mé šance na to, dostat se do týmu," řekl Knox v rozhovoru pro magazín Bunkered.

Loňská zkušenost však ukázala něco jiného. Clarke zvolil hráče s prokazatelně hroší formou, ale s pevnými vazbami na jádro rydercupového týmu. Když pak Knoxovi volal zprávu, že si ho do týmu nevybral, skončil hovor po 20 vteřinách.

"Kapitáni si vybírají 12 nejlepších hráčů a u těch kluků, kteří se kvalifikují automaticky, nezáleží na tom, o koho se jedná. Je mi jedno, že nejsem nejlepší kámoš s nikým, vyjdu s kýmkoliv. Se mnou je to lehké a byl bych velmi rád, kdybych toho byl součástí," nezastírá 32letý golfista.

Sám nejspíše tuší, že jistotu mu dá pouze fakt, že bude mezi osmi hráči, kteří se kvalifikují přímo skrze evropské nebo světové pořadí. Zatím je vše na začátku a Knox není ani v jednom v elitní stovce. To se ale s velkými turnaji v příštím roce nejspíše změní.

"Záleží pouze na mě. Pokud odstartuji dobře a dostanu se do světové padesátky, tak budu hrát majory a turnaje WGC. Jinak asi nemám šanci," ví moc dobře aktuálně 71. hráč světa.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení