Woods už není nejvýdělečnějším sportovcem

Tiger Woods

Na jednu stranu je překvapivé, že byl překonán až nyní. Na stranu druhou to jen dokazuje, na jak neuvěřitelnou sumu si Tiger Woods během své kariéry přišel. A to se bavíme pouze o penězích, které si vydělal na turnajových odměnách.

Ještě před pár dny byl stále v tomto ohledu nejvýdělečnějším individuálním sportovcem všech dob. Až díky vítězství nad Sašou Zverevem na Turnaji mistrů v Londýně ho podle Forbesu o pár set tisíc dolarů předstihl jeho kamarád Roger Federer. 

Ten se posunul na sumu 110 235 682 vydělaných dolarů, což je v přepočtu na dnešní kurz skoro 2,5 miliardy korun. Woods má momentálně na svém kontě 110 061 012 vydělaných dolarů na prize money.

Důležité je ale podotknout, že v obou případech se jedná pouze o výdělky na ATP Tour, respektive PGA Tour. Nejsou v nich započítané žádné sponzorské smlouvy, které oběma sportovcům během jejich kariér vydělaly řádově mnohem víc.

Federerovi také pomohly dostat se na první místo Woodsovy nejen zdravotní problémy. Kvůli nim toho v posledních letech příliš neodehrál, aktuálně je mim hru od února, kdy odstoupil po prvním kole turnaje European Tour v Dubaji pro bolest zad.

Následně podstoupil už čtvrtou operaci zad a dlouhou a důkladnou rekonvalescenci. Prvním testem po dlouhé pauze bude pro Tigera jeho vlastní turnaj Hero World Challenge v příštím týdnu na Bahamách.

Uvidíme, jestli se díky němu opět vrátí na první místo ve výdělcích před Federera. Tenistům totiž už skončila sezona a Švýcar tak v nejbližších týdnech žádné další dolary na své konto nepřidá.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení