Na Penati udělal cut senzační Cafourek (-7), skvělý Gál neprošel o ránu

Jan Cafourek

Obrovské drama pro české fanoušky nabídl závěr druhého kola turnaje D+D REAL Slovakia Challenge. Ve chvíli, kdy přišel o naději na cut výborně hrající FIlip Mrůzek, završil naprosto úchvatné kolo Jan Cafourek, který cutem o ránu proklouzl.

Jedna jediná rána pak k víkendovým kolům chyběla Petr Gálovi. Ten stejně jako Cafourek prožil skvělý den, ale v závěru mu chybělo jedno potřebné birdie. Nikdo další z českých ani slovenských hráčů celkový par nepokořil.

Dlouho to vypadalo, že by českými hrdiny dne mohli být Gál s Mrůzkem. Gál šel v dopoledních flightech a díky 67 ranám (-5) se posunul na celkové skóre -2. To v tu chvíli sice na cut stačilo, ale nakonec jedna rána chyběla.

"Šancí jsem měl strašně moc. Na třech z posledních čtyř jamek mi to vždy jen lízlo hranu," litoval po dohrání kola Gál, který obsadil dělenou 64. příčku.

Odpoledne se dlouhou dobu vše točilo kolem Mrůzka. Ten se dostal do pohody čtyřmi birdie na úvodních šesti jamkách, a když v úvodu druhé devítky připsal páté, zdálo se, že má všechno v kapse.

Jenže golf je golf a občas dokáže být neuvěřitelně krutý.

Mrůzek ještě dvě jamky před koncem držel bezchybné kolo za -5, pak ale zahrál double bogey na osmičce a dostal se do situace, že potřeboval birdie na pro něho závěrečné devítce. Místo něho ale přišlo další bogey... A pokles na konečné skóre -1 a dělené 81. místo.

Fantastický Cafourkův finiš

Pro české barvy to však neměl být konec na turnaji. Do klubovny totiž v ten samý okamžik přinesl parádní výsledek 65 ran (-7) Cafourek, který se tak posunul z +4 před 2. kolem na -3 po kole třetím.

A stejně jako v minulém týdnu v Dánsku prošel na Challenge Tour cutem!

Na Penati tomu přitom dlouho nic nenasvědčovalo. Po nepovedeném čtvrtku nezačal nějak senzačně ani v pátek, když byl po osmi jamkách jen jednu ránu pod par. Pak ale rozjel velkolepou golfovou podívanou.

Po dvou birdie na jamkách 9 a 10 ucítil šanci, kterou využil neuvěřitelným závěrem v podobě čtyř birdie na posledních pěti jamkách.

"Dneska to lepilo. Měl jsem i štěstí, dal jsem spoustu dlouhých puttů a na 17 mi zatrnulo, kde jsem doslova vydřel par po up and downu z 50 metrů," popsal své kolo Cafourek, který vše zakončil birdie puttem ze tří metrů na 18.

Jednalo se o jeho devátého berdíka dne, když jen dvakrát zaváhal v podobě bogey na jamkách čtyři a osm: "Jsem opravdu spokojený. Myslím, že takovou rundu jsem potřeboval a doufám, že to bude určitý impuls."

"Věřil jsem, že cut můžu dát, ale netušil jsem, že bude na skóre -3. Dnes jsem mnohem lépe puttoval, ale hrál jsem i dobře z týčka a trefoval jsem greeny. Kolikrát jsem jen doklepával do birdie, takže super," dodal Cafourek (T54).

Povedenými koly se s turnajem rozloučili také Lukáš Tintěra (dnes -2, celkově +1), Petr Nič (par, +2) a Daniel Suchan (par, +6). Ke cutu to ale jak oni, tak ostatní měli daleko.

Ve vedení je po 36 odehraných jamkách Nor Espen Kofstad, který je na skóre -12. Jednu ránu na něj ztrácí Skot Scott Henry.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení