Šéf USGA: Míčky jsou největším problémem golfu

Golfový míček

Tiger Woods se nedávno zmínil o tom, že golfové míčky už létají příliš daleko. Stejný názor zastává i šéf USGA Mike Davis. Zdá se, že není daleko doba, kdy se tento fenomén začne doopravdy řešit.

Dnešní profesionálové odpalují míčky mnohem díle, než kdy předtím. A důsledky toho znepokojují řadu lidí, včetně výkonného ředitele United States Golf Association Mika Davise.

Wall Street Journal nedávno zveřejnil článek, ve kterém Davis hovoří o možném používání různých druhů míčků pro různé úrovně hry, což by mohlo omezit neustále se prodlužující délku drivů u profesionálních hráčů.

Poznamenal také důsledky toho, že míčky létají pořád dál a dál, včetně toho, jak rostou náklady na úpravu hřišť tak, aby dlouhým ranám lépe odolávala. Podle něj je to řetězec následků, které ho rozčilují.

"Nemůžeme říct, že nás to nechává klidnými. Hřiště se prodlužují a i u těch nových se předpokládá, že se prodlouží časem. Důsledky mohou být strašné," uvedl Davis na sympóziu, které se omezením současných míčků zabývalo.

Jedním z řešení je prý zavedení míčků s redukovanou vzdáleností, které by se mohli používat na různých turnajích a různých hřištích. Je to jedna z věcí, na které USGA momentálně pracuje společně s R&A.

Podle Davise je to aktuálně jeden z nejpalčivějších problémů golfu, který tak musí řešit nejen náklady spojené s prodlužování a přestavbou stávajících hřišť, ale i s prostorem a okolím, kam se mají rozšiřovat. U spousty z nich to totiž již není možné.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení