V Hongkongu září Indové, Garcia předvedl úžasnou záchranu

Sergio Garcia

Ještě ani nedohrály v Dubaji fanfáry na počest šampionů uplynulé sezony European Tour a už začíná nová. V Hongkongu startuje v tomto týdnu na úvod nového ročníku evropské série řada hvězd, nejlépe si však zatím překvapivě vedou Indové.

Na prvním místě je po prvním kole UBS Hong Kong Open se skóre -5 zkušený SSP Chawrasia, o ránu hůře na děleném druhém místě je jeho krajan Shubhankar Sharna společně s Angličanem Mattem Fitzpatrickem.

Chawrasia má na svém kontě čtyři turnajové tituly na European Tour, když v posledních dvou letech slavil pokaždé na domácím Hero Indian Open. Jinak se mu ale v uplynulé sezoně příliš nedařilo, když v pořadí Race to Dubai obsadil až 109. pozici.

Do nového ročníku však vstoupil skvěle a ve čtvrtek ho nerozhodil v Hong Kong Golf Clubu ani silný vítr. Během celého kola se dopustil jediného zaváhání v podobě bogey na pětce, jinak hrál pary a také šest birdie.

Čtyři z nich si připsal na své úvodní devítce na jamkách 11, 13, 16 a 18. Když pak zaskóroval také na trojce, dostal se už na skóre mínus pět, ze kterého si ale na pětce o ránu pohoršil. S kolem se však rozloučil berdíkem na devítce a na -5 se přeci jen vrátil.

Na skvělé výkony z v minulém týdnu skončené sezony naopak navazuje Fitzpatrick. Ten si od vítězství na Omega European Masters v polovině září nepřipsal horší než patnácté místo, naposledy skončil v Dubaji dvanáctý.

Pod par se v Hongkongu dostaly ve čtvrtek i další hvězdy. Na děleném čtvrtém místě je mimo jiné Jamie Donaldson (-3), o ránu hůře jsou na tom soupeři o titul v Race to Dubai Tommy Fleetwood s Justinem Rosem nebo šampion z Kunětické Hory Julian Suri (všichni T11).

O ránu do červených čísel nakonec proklouzl také Sergio Garcia (T19), který na tříparu osmé jamky předvedl, jak bláznivý může být golf. Nejprve to vypadalo, že par up and downem nezachrání, svůj chip ale nakonec na druhý pokus poslal přímo do jamky.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení