Nejdelší golfová hůl na světě! Kolik metrů měří?

Nejdelší hůl

Na velikosti sice nezáleží, ale pokud se chcete zapsat do Guinnessovy knihy rekordů jako majitel nejdelší hratelné golfové hole, musíte disponovat pořádně velkým náčiním. A to je něco, co Michael Furrh má. Svůj vlastní rekord nyní překonal už počtvrté.

Je to prostě trochu jiný golfový koníček. Někdo vymýšlí pořádné nové a nové trick shoty, Michael si doma kutí co možná nejdelší driver, se kterým ještě je možné odpálit míček.

Ten poslední má neuvěřitelných 30 stop a 6 palců, tedy 9,3 metru. 

Ano, do bagu si podobný kousek neschováte, ale k tomu také není určený. Jeho jediným úkolem je před zraky zástupců z Guinnessovy knihy rekordů dostat do vzduchu míček a zapsat se tak do historie.

To se nyní Furrhovi podařilo už počtvrté s opět delší holí.

"Snažím se stále posouvat svůj vlastní rekord v Guinnessovce," připustil Michael hlavní důvod, co ho žene stále dál v konstrukci co největšího golfového driveru, který ale vypadá spíše jako rybářský prut.

Poslední pokus se uskutečnil v texaském Waterchase Golf Clubu, kde staronový autor rekordu poslal na druhý pokus míček do vzdálenosti 25,5 yardu, tedy něco málo přes 23 metrů.

Alfou a omegou je, aby se míček po kontaktu s holí vznesl do vzduchu a uletěl alespoň nějakou minimální vzdálenost. V tomto ohledu si Furrh výrazně pohoršil, když s předchozí holí dlouhou 28 stop a 1 palec (8,56 metrů) odpálil na 59 yardů.

To ale není důležité. I kdyby míček ani nepřeletěl dámská odpaliště, stačí, když se dostane do vzduchu. A už nyní je jasné, že se o to v nejbližší době Michael Furrh pokusí opět, jen s o něco delší holí.

Kam až svůj vlastní rekord posune?

Video z rekordního zápisu (startuje v čase 6:25)

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení