Suri ještě nechyboval, v Hongkongu je dělený třetí

Julian Suri

Američan Julian Suri prožívá báječný vstup do své první plné sezony na European Tour. V jejích dvou úvodních kolech ještě neztratil ani ránu a na UBS Hong Kong Open je v polovině se skóre -5 na děleném třetím místě. Čtyři rány za vedoucím SSP Chawrasiou.

Do loňské sezony vstupoval ještě jako hráč Challenge Tour. Pak si to ale po druhém místě na Open de Portugal a titulu z D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře namířil o patro výš, kam nyní s jistotou patří.

Ještě v uplynulé sezoně si totiž připsal své první vítězství také na European Tour, když v týdnu před Czech Masters ovládl turnaj v Dánsku. Senzační sezonu následně zakončil třemi dělenými osmými místy na turnajích ve Španělsku, Turecku a také na závěrečné akci v Dubaji.

Na finále Race to Dubai prokázal nejen skvělou, ale také vyrovnanou formu, když všechna čtyři kola zahrál za 68 ran. Stejný výsledek si přitom připsal i během úvodní rundy v Hongkongu a v pátek zahrál dokonce ještě o ránu lépe za 67 ran.

V průběžném pořadí se díky tomu posunul o osm míst na dělenou třetí příčku, dvě rány za druhého Jihoafričana Thomase Aikena a již zmíněné čtyři za vedoucího Chawrasiu.

"Dnes to bylo skvělé kolo. Už jsem sice byl dnes pět ran pod par, pak jsem ale zahrál trojputt na čtrnáctce. Skóre mínus čtyři je ale stejně dobré, jsem šťastný," přiznal 39letý Ind, který má na svém kontě už čtyři tituly na European Tour.

Nyní má nakročeno k pátému, když v úvodních dvou kolech potřeboval nejprve 65, a poté 66 ran: "Nechávám se vést svou hrou. V posledních dvou dnech jsem hrál to samé, s naprosto stejnou strategií."

"Samozřejmě, nyní se cítím trochu pod tlakem, což je vždycky obtížné, ale snad se s ním dokážu vyrovnat i v následujících dvou dnech," dodal hráč, který se v posledních dvou letech pokaždé radoval z vítězství na domácím Hero Indian Open.

Velmi dobře to má v Hongkongu rozehrané také šampion uplynulé sezony European Tour Angličan Tommy Fleetwood. Po dvou kolech je s mínus čtyřmi na děleném sedmém místě, stejně jako třeba Jamie Donaldson. O ránu a osm míst hůře je na tom zatím Justin Rose.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení