VIDEO: Rekonstrukce historické rány McIlroye

Gavin Green

Při právě probíhajícím UBS Hong Kong Open nechala European Tour originálním způsobem zavzpomínat na geniální záchranou ránu Roryho McIlroye z roku 2008 na tomto turnaji. Do akce povolala trojici účastníků letošního ročníku, a dala jim dva pokusy na zahrání identického úderu.

Rekonstrukce devět let starého případu se zúčastnili Belgičan Thomas Detry, Skot Bradley Neil a Malajec Gavin Green, kteří se postavili na stejné místo, odkud na hřišti ve Fanlingu zahrál McIlroy svou záchranu. Tu poslal skrz stromy nalevo od fairwaye a jeho geniální rána dopadla na green nedaleko od fangle.

Předem nutno poznamenat, že prvním pokusem se McIlroyovi nikdo ani nepřiblížil a tehdejší supertalent, dnes čtyřnásobný vítěz majoru, měl akorát jeden pokus. V tom tkví jeho genialita. Při druhých pokusech už se ale děly velké věci.

Navrtání bylo stejné jako tehdy, aby byla rekonstrukce autentická. A své druhé rány už poslali Neil s Detrym ještě blíž, než autor originálu v roce 2008. Zejména Belgičanův pokus byl mistrovské dílo.

Přesvědčte se sami.

Ani jednou se greenu nepřiblížil Green. Prvním pokusem ohrozil sebe i kameramana, když se mu míček odrazil zpět od stromu. Druhým pokusem mířil kamsi… Ano, kamsi. Míček se totiž nenašel.

A pohodu nenašel Green ani v samotném turnaji, kde se po třech kolech nachází až na děleném 52. místě. Ještě o 10 míst hůře je na tom Neil. Za to Detry hraje parádně nejen ve videu. Po třech kolech Hong Kong Open ztrácí na děleném čtvrtém místě jen dvě rány na vedoucího Inda SSP Chawrasiu.

Stejně je na tom i čerstvý vítěz Race to Dubai Tommy Fleetwood. On i Detry zahráli ve třetím kole 66 ran. Ještě o jednu, resp. o dvě rány lépe zahráli třetí kolo Rafa Cabrera Bello a Wade Ormsby, kteří v celkovém součtu ztrácejí na vedení jedinou ránu.

Vítěz letošního D+D REAL Czech Challenge Julian Suri je dělený osmý. Stejně jako v polovině turnaje ztrácí čtyři rány. O další ránu zpět je světová šestka Justin Rose, nejvýše postavený hráč světového žebříčku v prvním turnaji European Tour v nové sezóně.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení