Suri byl v Hongkongu blízko triumfu. Poprvé vyhrál Ormsby

Wade Ormsby

Vítěz D+D REAL Czech Challenge Američan Julian Suri byl velmi blízko svému druhému triumfu na European Tour. Nakonec mu chyběla jediná rána, aby se dostal aspoň do play off. Poprvé v kariéře zvítězil na ET Australan Wade Ormsby.

Ačkoliv nevyhrál, začal Suri svou první sezónu s plným členstvím na European Tour výborně. Mohlo být ale ještě lépe, kdyby Američan na 17. jamce nezahrál teprve své třetí bogey v turnaji a první ve finálovém kole. Ztracená rána ho stála play off o vítězství.

Z toho se nakonec radoval Ormsby, který tak nemusí litovat, že dal Hong Kongu přednost před skvěle obsazeným domácím Emirates Australian Open, kde startovali i Jordan Spieth s Jasonem Dayem. Byl z toho jeho první triumf na European Tour v kariéře.

Hodně mu k němu ale pomohl kolaps SSP Chawrasii na druhé devítce čtvrtého kola. Ormsby na něj ztrácel před nedělí jednu ránu, když ale Ind zahrál na prvních osmi jamkách tři birdie, byl před Ormsbym už o čtyři.

Pak ale Chawrasia zahrál triple bogey na devítce a pustil své pronásledovatele do hry. Pořád vedl, ale čtyřmi bogey v rozmezí jamek 11 – 15 se z boje o titul sám vyřadil a skončil na děleném sedmém místě. Nejlépe toho využil Ormsby, který si mohl nakonec dovolit bogey na 18.

V závěru ho ještě ohrožoval Rafa Cabrera Bello, když zahrál birdie na sedmnáctce. Pak se ale Španěl na poslední jamce dostal druhou ranou do bunkeru před greenem a když se mu nepovedl up and down a zahrál trojputt, mohl se Ormsby začít radovat.

"Moc to pro mě znamená. V Evropě jsem odehrál hodně golfu a zažil několik karambolů. Je skvělé, že jsem se dočkal výhry aspoň v pozdní fázi kariéry," řekl dojatý Ormsby, který hrál European Tour poprvé v roce 2004, kdy prošel kvalifikační školou.

Později se do ní musel ještě třikrát vrátit, aby si uchoval status plného členství. V minulé sezóně ho zachránil definitivně až pátým místem na Andalucia Valderrama Masters. Nyní si v sedmatřiceti letech zajistil kartu až do roku 2020, když vyhrál při svém 264 startu na European Tour.

Vítěz Race To Dubai z minulého týdne Tommy Fleetwood skončil dvě rány od play off na šestém místě. Jen o ránu za ním výborně otevřel další sezónu veterán Miguel Angel Jiménez, který zahrál skvělé čisté finálové kolo za 63. O další ránu zpět (T10) se umístila světová šestka Justin Rose.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení