Spilkovou čeká boj o LPGA: Jsem připravena!

Klára Spilková

Do finálové fáze Q-school LPGA o kartu na rok 2018 vstoupí v tomto týdnu poprvé v kariéře Klára Spilková. Vítězka letošního turnaje LET v Maroku a čtvrtá hráčka evropského žebříčku Order of Merit bude od 29. listopadu do 3. prosince bojovat s dalšími hráčkami na dvou hřištích LPGA International v Daytona Beach na Floridě.

Spolu se Spilkovou a další českou profesionálkou Karolínou Vlčkovou usiluje celkem 166 hráček, včetně osmi amatérek, o 20 plných členských karet na LPGA 2018. Hráčky na 21. až 45. místě konečného pořadí získají omezený herní status pro nejvyšší golfovou sérii.

"Bude to náročný turnaj, ale jsem na něj připravena. Pobyt tady na Floridě probíhá hladce, vše je v pořádku," vzkázala 22letá Spilková z dějiště kvalifikace, kde se hráčky vystřídají na hřištích Hills a Jones. "Trénuji od soboty, takže jsem si už stačila projít obě hřiště. Poslední tréninkový den před startem se zaměřím na krátkou hru," dodala.

Klára Spilková začíná turnaj na hřišti Jones z desáté jamky v 9.06 místního času (15.06 SEČ). Další dny vystřídá hřiště v rytmu Hills-Jones-Hills, zatímco druhá polovina hráček půjde opačně. Ve druhém kole zůstává složení úvodních hráčských trojic, ale pro třetí a čtvrté kolo budou vytvořeny skupiny podle aktuálních výsledků.

Po čtvrtém kole následuje cut pro 70 nejlepších hráček. Ty se pak utkají v nedělním finále na hřišti Hills. Pokud se bude 20. místo po finále dělit, hráčky se utkají v play off na 3 jamky, přičemž skóre se bude sčítat. V případě pokračujícího nerozhodného výsledku pak nastane vyřazovací play off už po jednotlivých jamkách.

"Hills je hodně uzavřené hřiště, skoro každou jamku lemují borovicové lesy. Jsou tu velmi malé greeny a v jejich okolí hustá bermudská tráva. Hřiště Jones je mnohem otevřenější, bude na něm víc foukat vítr. Pokud zafouká pořádně, hřiště se tím prodlouží a bude to výzva," srovnávala Klára Spilková, která je na místě se svým caddiem Martinem Konečným.

Na LPGA International se sešla nejlepší konkurence v historii. Americká série láká bezprecedentní počet hráček z Ladies European Tour, mezi nimiž jsou turnajové vítězky jako např. Angličanka Georgia Hall (41. hráčka světového žebříčku), její krajanka Hannah Burke – vítězka Tipsport Golf Masters 2015, Australanka Rebecca Artis či Švédka Camilla Lennarth.

O kartu dále usiluje celkem 73 hráček, které byly členkami LPGA 2017, a také 33 golfistek, které prošly z první fáze. Zastoupeno je tu 31 zemí.

Klára Spilková, členka globálního týmu KPMG, postoupila do finále z říjnové druhé fáze Q-school, kde hrála díky umístění ve světovém žebříčku. Ve Venice, rovněž na Floridě, skončila na děleném 9. místě s celkovým skóre 281 ran (68-69-72-72), 7 pod par.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení