Tiger žádá o trpělivost: Nechte mě nejdřív hrát, pak se uvidí

Tiger Woods

Ve více než skvělé náladě předstoupil Tiger Woods před média během úterní tiskové konference v Albany na Bahamách. Jen dva dny před svým očekávaným návratem zářil spokojeností nad svým zdravotním stavem, ale zároveň prosil o trpělivost.

Woods čelil během tiskové konference, kterou přes sociální sítě živě sledovaly desetitisíce fanoušků, smršti otázek. Trpělivě seděl a odpovídal. Mluvil především o tom, jak po několika letech konečně necítí bolest.

Nejenom na hřišti, ale především v životě.

Místo odpovědi na dotazy, kolik paliva ještě zbylo ve vítězné nádrži 14násobného major šampiona, však Tiger žádal hlavně o trpělivost při jeho nejnovějším pokusu o návrat.

"Nechte mě odehrát tento turnaj a uvidíte, co mohu a co ne," prohlásil.

Raději hovořil o tom, jak zásadně se po čtvrté operaci zad změnila jeho kvalita života. "Cítím se fantasticky. Ani jsem si neuvědomil, jak špatně na tom moje záda ve skutečnosti byla. Je těžké uvěřit, jaký život jsem žil."

Z Woodsových slov bylo patrné, jak moc chce dát najevo, že návrat k soutěžnímu golfu je pro něj úžasná věc, ale ještě o trochu víc si cení toho, že může konečně normálně žít. A to je prý ten zásadní rozdíl oproti předchozímu návratu, který proběhl loni na stejném místě.

"Před rokem jsem stále bojoval s bolestí. Byl jsem schopen trefit občas dobrou ránu, ale zpětně vidím, že to bylo jak ve zpomaleném filmu. Bylo to pomalé a ponižující. Byl jsem na tom pořád špatně," uvedl Woods.

"Ta poslední operace nebyla o golfu, ale o kvalitě života. Moc jsem toho opravdu nemohl dělat. V podstatě jsem do té doby ležel dva roky v posteli," přiznal 41letý Američn.

Podle něho ani jeho okolí nevědělo, jak na tom je: "Lidé mi říkali, proč se nejdu aspoň někam najíst, ale já jsem nemohl bez bolesti ani sedět. Teď už můžu sportovat se svými dětmi. Strašně mi to chybělo."

Úterní tréninková runda Woodse, Thomase a Fowlera

Tiger Woods však podotkl, že naplno trénuje teprve zhruba měsíc a netuší tak, jakým omezením bude muset na hřišti čelit.

"Pořád nevím, co mé tělo může nebo nemůže dělat, ale už necítím bolest. Jenom částečnou ztuhlost," uvedl a dodal, že trénovat úplně všechny údery, které by v soutěžních kolech potřeboval, stále úplně nemůže.

Nicméně prohlásil, že necítí potřebu někam spěchat a vyzval fanoušky a média, ať s ním tento přístup sdílí.

"Chybělo mi jít hrát golf, trefovat míčky a smát se u toho. Nemohl jsem tohle zažít dva roky. Teď jsem zase šťastný, že můžu," usmíval se.

Kompletní záznam tiskové konference

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení