Petra Dědka jr. čekají 2 týdny na European Tour

Petr Dědek

V tomto a příštím týdnu mají čeští fanoušci komu držet palce na European Tour! Do nové sezony totiž turnaji na Mauriciu a v Jižní Africe vstoupí Petr Dědek junior. Za soupeře bude mít mimo jiné třeba Darrena Clarkea nebo tři ze čtyř vítězů z Albatrossu.

Na AfrAsia Bank Mauritius Open totiž v tomto týdnu startují jak letošní vítěz D+D REAL Czech Masters Jihoafričan Haydn Porteous, tak loňský šampion Paul Peterson z USA, a také vůbec první vítěz Jamie Donaldson.

V Heritage Golf Clubu se mohou fanoušci těšit také na belgického ranaře Nicolase Colsaertse nebo major šampiona Louise Oosthuizena z JAR. Celkem je ve startovní listině 156 hráčů, kteří se utkají o milion eur.

"Abych se přiznal, tak jsem s tímto turnajem ani nepočítal. Po pár týdnech volna jsem zde především zase začal s tréninkem. Proto jsem měl nejprve trochu pocit, jestli ještě není brzy na turnaj," říká Dědek.

Poslední dny ho ale přesvědčily o opaku: "Když si shrnu svoji hru od doby, co jsem tady, tak určitě mám šanci. Takže jsem rád, že můžu otestovat, jak jde trénink naostro, a ještě k tomu na skvělém turnaji."

V úvodních dvou kolech půjde ve flightu s Angličanem Jackem Harrisonem a Jihoafričanem Justinem Hardingem. Ve čtvrtek vyrazí z jedničky v 7:30, v pátek do druhé rundy z desítky třicet minut po poledni.

"Prostředí je super a hřiště skutečně vymazlené. Zítra v 7:30 bych měl hrát většinu dne bez větru, tak uvidíme, jak to půjde," dodává Dědek, pro kterého se jedná o devatenáctý start na European Tour v kariéře.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení