Špatný úvod. Spilková i Vlčková hrály nad par a ztrácejí

Klára Spilková

Nic ještě rozhodně není ztraceno, ale na úvod jsou to velké komplikace. Klára Spilková i Karolína Vlčková zahrály úvodní kolo finálové fáze Q-school LPGA za 75 ran (+3) a dělí až 99. příčku.

Plná karta pro příští sezonu je na pětikolovém turnaji v resortu LPGA International v Daytona Beach na Floridě připravena pro 20 nejlepších hráček. Ty na děleném patnáctém místě jsou aktuálně na -1.

Češky tak ztrácejí čtyři rány.

Jak Spilková, tak Vlčková ve středu vyrazily na hřiště Jones, obě z desítky a obě v rámci dopoledních flightů. Jako první odpálila šest minut po deváté hodině Spilková a hned na první jamce zahrála bogey.

Ránu zpátky si sice vzala berdíkem hned na jedenáctce, bohužel se pro nejlepší českou golfistku zároveň jednalo o poslední birdie dne.

Úvodní devítku ještě dohrála alespoň v paru, a na té druhé si pohoršila o tři rány. Druhé bogey dne přišlo na dvojce, třetí na šestce a to závěrečné, které znamenalo konečné skóre +3 zapsala Spilková na sedmičce.

Vlčková prožila sice kolo se stejným výsledkem, ale nepatrně jiným průběhem. Během celé osmnáctky si nepřipsala jediné birdie a už po úvodní devítce byla na plus dvou, když ztratila ránu na 12 a 14.

Po obrátce zahrála své třetí bogey dne na dvojce, a jelikož závěrečných sedm jamek dohrála v paru, bylo z toho stejně jako u Spilkové 75 ran. Ve vedení je po úvodní rundě pětice hráček na skóre -4.

Ve čtvrtek vyrazí Češky na hřiště Hills. "Hills je hodně uzavřené hřiště, skoro každou jamku lemují borovicové lesy. Jsou tu velmi malé greeny a v jejich okolí hustá bermudská tráva," popsala ho před akcí Spilková. 

Průběžné pořadí Q-school naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení